Na turnieju tańca towarzyskiego

 

W regionie świętokrzyskim, zorganizowany był w Międzynarodowym Dniu Chorego i Inwalidy, pokaz par tanecznych, na który też została zaproszona redakcja Polish News.

W walcu angielskim

Swoim niesamowitym kunsztem, zabłysnęli na parkiecie młodzi licealiści, wykonując walc angielski. Pięknie wystrojona tancerka, z uroczym partnerem, sprawiała wrażenie pary, która przybyła na wspomniany pokaz prosto z bajki.

Laleczka z saskiej porcelany

Najciekawszą interpretacją walców Johana Straussa, cieszyła się para uczniów skarżyskiego technikum. Tancerka ubrana w różową sukienkę, stwarzała obraz porcelanowej laleczki, o której rozpisywali się nasi rodzimi poeci.

Młodzi tancerze ze świętokrzyskich podstawówek

Najwięcej braw, otrzymała para dziewięciolatków, wykonujących tańce latynoamerykańskie. Piękny strój tancerki i niesamowita precyzja wykonywanego tańca, wzbudziła zachwyt zgromadzoną na sali widowiskowej publiczność.

Zdaniem Polish News

Redakcji Polish News, najbardziej podobało się wykonanie walców angielskich i wiedeńskich, przez parę licealistów, którą stanowił duet Bartka i Kingi. Wygląd tancerki i technika ich tańczenia, nie miały sobie równych.

Polish News dziękuje organizatorom pokazów tanecznych za zaproszenie.

Ewa Michałowska – Walkiewicz
[email protected]