Msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w kościele Św. Trójcy w Chicago

 Po uroczystościach w Związku Podhalan z okazji obchodów 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 75. rocznicy zbrodni katyńskiej, udaliśmy się na Mszę św. do Kościoła Św. Trójcy.

W dniu 11 kwietnia 2015r w godz. wieczornych w kościele Św. Trójcy pod adresem 1118 N. Noble St. w Chicago, została odprawiona Msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. W Mszy św. przewodniczył proboszcz tej że parafii Ks. Andrzej Maślejak, w asyście ojców z Rzeszowa z Polski: o. Deyna, o. Grzegorz Bliźniak i o. Mirosława Kęsek.

Goście: mecenas wiceprezes Kongresu Poloni Amerykańskiej- Maria Szonet Binienda wraz z synem Konradem Binienda
Bogusław Niemczewski- prezes KPA na stan Illinois, wraz z zarządem KPA.
Stanisław Gągor, brat generała Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który 10 kwietnia 2010 r. zginął w katastrofie smoleńskiej


Bogdan Horoszewski – Kapitan uczestnik Powstania Warszawskiego zgrupowanie – Chrobry 2 (dwa)
Anna Wójtowicz córka Wojciecha Seweryna który zginą na pokładzie Tu-154 M pod Smolęńskiem
Maria Seweryn -żona Wojciecha Seweryna

Przedstawiciele Związku Podhalan którzy uczestniczyli w nabożeństwie wraz z chorążym Józefem Krzystyniak, i Komitet Imprez ZPPA w składzie: Adam Górecki, Antoni Perhon, Bronisława Maciusiak i Anna Zalińska.


Po nabożeństwie udano się na projekcję filmowej biografii prezydenta Lecha Kaczyńskiego pt. „Niosła go Polska” w reżyserii Roberta Kaczmarka oraz spotkanie z przebywającym w Chicago na zaproszenie organizatorów Stanisławem Gągorem, bratem generała Franciszka Gągora, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, który 10 kwietnia 2010 r. zginął w katastrofie smoleńskiej.

Zdjęcia i tekst Anna Zalińska –Korespondent ZPPA