Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym

Zawodnicy z małżonkami podczas uroczystego zakończenia. Od lewej: Piotr Chowaniec, Katarzyna Szram, Grażyna i Bronisław Orawcowie, Marzena i Dariusz Szamoccy, Elżbieta i Władysław Podlipni. Dom Orawców w Northbrook, IL. 15 września 2019 r.

15 września 2019 r. odbyło się zakończenie Mistrzostw Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju był honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

Mistrzostwa w grupie mężczyzn rozegrano w dniach 9, 10, 14 i 16 czerwca 2019 na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights, przy Five Seasons Country Club oraz na kortach organizatora w Northbrook w stanie Illinois. Turniej rozpoczął się 9 czerwca 2019 r. grami singlowymi w grupie panów. Była piękna słoneczna, bezwietrzna pogoda, z niewielką wilgotnością i temperaturą 72 F. Wszystkie mecze turnieju były niezwykle pasjonujące i stały na dobrym poziomie sportowym.

Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Od lewej: Bronisław Orawiec, Władysław Podlipni. Korty tenisowe w Lions Park w Prospect Height, IL. 9 czerwca 2019 r.

Wśród panów Bronisław Orawiec odniósł zwycięstwo w meczu z Władysławem Podlipni 6:2, 6:2, natomiast Władysław Podlipni pokonał Piotra Chowańca 6:1, 6:2. W kolejnym dniu turnieju, Dariusz Szamocki wygrał z Władysławem Podlipni 6:3, 6:4. Niezwykle zacięty trwający ponad dwie i pół godziny mecz finałowy stoczyli Bronisław Orawiec i Dariusz Szamocki. Mecz ten rozpoczęto na kortach organizatora, a zakończono na kortach krytych przy Five Seasons Country Club w Northbrook. Wynik meczu 6:3, 6:3 dla D. Szamockiego.

Przed meczem. Od prawej: Dariusz Szamocki, Bronisław Orawiec.

I miejsce w turnieju wywalczył po raz 1-szy Dariusz Szamocki. II miejsce zdobył Bronisław Orawiec (12-krotny zwycięzca w historii Mistrzostw Klubu), III lokatę zajął Władysław Podlipni, a IV – Piotr Chowaniec.

Od lewej: Władysław Podlipni, Bronisław Orawiec, Dariusz Szamocki. Korty tenisowe organizatora. Northbrook, IL. 10 czerwca 2019 r.

Od lewej: prezes Klubu „Tatry” Piotr Chowaniec, Katarzyna Szram, były Konsul Generalny RP w Chicago Franciszek Adamczyk, honorowy lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec (organizator Mistrzostw), Marzena i Dariusz Szamoccy, Elżbieta i Władysław Podlipni.

Uroczyste zakończenie Mistrzostw odbyło się w Domu Orawców w Northbrook, IL. Specjalnym gościem spotkania był Franciszek Adamczyk – były senator RP, były Konsul Generalny RP w Chicago. W uroczystości uczestniczyły także małżonki tenisistów Klubu „Tatry”. Podczas spotkania B. Orawiec wręczył uczestnikom nowo wydany tom IV Góralskich Posiadów Doktora Orawca.

Zwycięzcy z pucharami. Od lewej: Piotr Chowaniec (IV), Bronisław Orawiec (II), Dariusz Szamocki (I), Władysław Podlipni (III), były Konsul Generalny RP w Chicago Franciszek Adamczyk.

Zdjęcie pamiątkowe. Uczestnicy spotkania z wręczonymi przez autora publikacjami pt. Góralskie Posiady Doktora Orawca, tom IV. Od lewej: Piotr Chowaniec, Dariusz Szamocki, Bronisław Orawiec (autor), Władysław Podlipni, Franciszek Adamczyk. Dom Orawców w Northbrook, IL. 15 września 2019 r.

Foto: arch. B. Orawca

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2019/2020.

BO