Międzynarodowy Dzień Mężczyzny.

 

W dniu 10 marca, obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzny. Święto to przypada w innych krajach na 19 listopada, natomiast w Polsce zaproponowano datę 10 marca, bo w polskim Kościele katolickim czci się wtedy wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Obchodząc Międzynarodowy Dzień Mężczyzny w ten sposób, składa mu się hołd za jego dobry wpływ na rodzinę i okazywanie jego gorącej miłości jaką oczekuje kobieta. Jak podają różne źródła historyczne, wzorcem prawdziwego mężczyzny jest pradawny Celt, mieszkaniec Szmaragdowej Wyspy.

Praca przy wytopie żelaza
Plemiona celtyckie opanowały technologię pozyskiwania żelaza z rud bagiennych. Przy tak ciężkiej pracy wytopnej, pracowali oczywiście mężczyźni. Wymachując różnymi narzędziami pracy, wyrabiali sobie oni mięśnie, nadając tym samym specyficzną rzeźbę swojemu ciału. Od tego właśnie czasu, uważani byli oni za wzorzec pięknego mężczyzny, jakiego oczekują spragnione ramiona każdej kobiety.

Praca kowalska
Umiejętność wytwarzania żelaza i obróbka kowalska, przyczyniły się w znacznej mierze do sukcesów militarnych celtyckich wojowników uzbrojonych w żelazne miecze i włócznie. Taki właśnie mężczyzna pochodzący z Zielonej Wyspy, najczęściej był obiektem westchnień spragnionej uczuć kobiety. Znajomość kowalstwa pozwoliła także na zreformowanie rolnictwa. Dzięki wprowadzeniu głębokiej orki za pomocą żelaznych radeł, spowodowało to uzyskiwanie większych plonów. A zatem mężczyzna, który ciężko pracował na roli i potrafił utrzymać rodzinę, a częstokroć i wojownik ciężkozbrojny, to prawdziwy powód do tęsknot i miłosnych rozczuleń.


Mężczyzna racjonalizator
Z czasem, panowie na Zielonej Wyspie, udoskonalili technikę mielenia ziarna stosując tak zwane żarna obrotowe. Używane przez Celtów narzędzia kowalskie, pozostały w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego. Od Greków, Celtowie przejęli koło garncarskie, podnosząc poziom wytwarzanej ceramiki. Przez dodanie do gliny grafitu, otrzymali trwalsze naczynia o specyficznym zabarwieniu. Podobno tak trafne pomysły, miał tylko PAN, pochodzący z Zielonej Wyspy

Jak zatem widać, kobiecy wzór prawdziwego mężczyzny, miał swoje źródło na Szmaragdowej Wyspie. Pięknie wykrojone usta, bystry wzrok i zgrabna sylwetka, to mężczyzna za jakim do dziś tęskni każda kobieta. Taki ktoś, to tylko celtycka płeć męska.

Ewa Michałowska -Walkiewicz