Marina Solna- Kołobrzeg

 

Po pobycie w Szczecine, w drodze do Białego Dworu zatrzymałam się na krótko w Kołobrzegu.
Kołobrzeg, położony jest w północno zachodniej części Polski, należy do wojewódctwa zachodniopomorskiego w powiecie kołobrzeskim. Wprawdzie nie wystarczyło mi czasu aby zwiedzić to piękne i bardzo nowocześnie rozbudowane miasto, zatrzymałam się natomiast w części jachtowej portu, który znajduje się u ujścia rzeki Parsęty nad Morzem Bałtyckim.


Tam również znajduje się port handlowy, pasażerski i rybacki. Byłam zachwycona tym co zobaczyłam i postanowiłam się z tym z Państwem podzielić. Wielu z Was lata do Polski więc polecam na przyszłość odwiedzić Kołobrzeg, ci którzy żeglują koniecznie Marinę Solną w Kołobrzegu.
Więcej informacji o gminie Kołobrzeg na: http://www.gmina.kolobrzeg.pl/

Marina Solna w Kołobrzegu

Na stronach internetowych portu jachtowego czytamy:
„…Marina Solna w Kołobrzegu to doskonałe miejsce dla żeglarzy i motorowodniaków spragnionych wspaniałej przygody. Tutaj tradycje morskie łączą się z nowoczesnością a marinę odwiedzają co roku jachty z całego świata. Marina powstała w ramach projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego wspierającego modernizacje i budowę marin w Województwie Zachodniopomorskim.

Niewątpliwym atutem jest lokalizacja, Kołobrzeg to największe i najpiękniejsze polskie uzdrowisko z licznymi parkami, zabytkami i szeroką piaszczystą plażą. Oprócz walorów klimatycznych i krajobrazowych Kołobrzeg dysponuje doskonałą bazą zabiegową, hotelową i gastronomiczną. Lokalizacja na Bałtyku sprawia, że marina jest idealnym miejscem startowym na urokliwą podróż na Bornholm i całą Skandynawię, a także przystankiem na trasie pomiędzy wschodem i zachodem południowego brzegu Bałtyku.


Marina posiada pełną infrastrukturę dla jachtów. Każde stanowisko posiada własne przyłącze wody i prądu, w hali zlokalizowanej w marinie działa serwis jachtów a w budynku klubowym sklep żeglarski. Zapewniamy również odbiór ścieków i odpadów z jachtów a do mariny można zamówić tankowanie. Cumowanie odbywa się do nabrzeży i pomostów cumowniczych, jednorazowo możemy przyjąć 100 jachtów.

 Z tyłu widać nowoczesny budynek portu

Również załogi jachtów mogą czuć się u nas komfortowo i bezpiecznie. Goście mają do dyspozycji w marinie łazienki, pralnie z suszarnią i wiele terenów zielonych. W budynku klubowym znajduje się sklep spożywczy, kawiarnia i sala wykładowa. Również tereny zewnętrzne zapewniają spokojny wypoczynek wśród zagospodarowanych terenów zielonych z miejscami do odpoczynku i grillowania, a także z placem zabaw dla dzieci. Dla bezpieczeństwa Gości teren mariny jest całodobowo chroniony i monitorowany.

W głębi znajduje się Reduta Morast

Wyjątkową atrakcją mariny jest zabytkowy fort obronny z XVIII wieku – Reduta Morast. Zapraszamy do odwiedzania Mariny Solnej w Kołobrzegu w trakcie swoich podróży, dołożymy wszelkich starań aby każdy czuł się u nas bezpiecznie i komfortowo…”

 

Reduta Morast – foto: marinakolobrzeg.pl

www.marinakolobrzeg.pl

Więcej zdjęć z portu na https://www.facebook.com/polishnews

Zapraszam także do oglądnięcie film na You Tube
https://www.youtube.com/watch?v=M4-RrzTxybU

Krystyna Teller

Foto: K. Teller