MANGOSTAN – LEGENDARNY OWOC BOGÓW

 

 Od wielu pokoleń mangostan był i jest ceniony przez mieszkańców południowej Azji. Według starożytnej legendy, Budda przemierzając tropikalne dżungle, zauważył ten owoc i spróbował go. Kiedy odczuł jego dobroczynny wpływ, pobłogosławił mangostan i podarował go ludziom, jako dar niebios. Odtąd owoc ten jest postrzegany przez Azjatów jako jeden z najbardziej świętych i cennych owoców.

Mangostan – ‘Królowa owoców” – Mangostynka
Tajska nazwa: Mang Khut.
Uzdrawiająca moc królestwa roślin była znana i wykorzystywana już w czasach prehistorycznych. W ostatnim wieku, chińscy lekarze i naukowcy, stosując najnowocześniejsze metody badawcze, zgłębiali tajemnice świata roślin. Odkryli właściwości owoców, warzyw i ziół, które przyspieszają regenerację organizmu. Niektórzy z nich uważają, że ŻYCIE (np. człowiek) może być „uzdrowione” tylko przez inne „ŻYCIE” (zioła, rośliny).

Obok rambutanów i durianu, Chińczycy i Tajowie mangostan uważają za “królową wszelkich owoców”.
Te dwa ostatnie owoce – durian i mangostan, chociaż całkiem niezwiązany ze sobą, nazywane są jako “King & Queen” (Król i Królowa) wszystkich tropikalnych owoców.

Badania in vitro wykazały, iż owoc mangostanu ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, antywirusowe, zdolność hamowania guzów, wrzodów chroni przed uszkodzeniem wątroby, zwalcza alergie.

ANTYRAKOWA SILA MANGOSTANU

Solidna baza odżywcza to bardzo istotny element Twojego zdrowia
Każdego dnia, niestabilne molekuły zwane “wolnymi rodnikami” bombardują 63 tryliony komórek w naszych ciałach. Molekuły te tracą elektrony i próbują “pożyczyć” je od zdrowych komórek, tym samym niszcząc je w ciągu całego procesu. W przypadku braku kontroli, wpływ wolnych rodników może skutkować przedwczesnym procesem starzenia oraz osłabionym systemem odpornościowym.

Ale istnieje silna broń przeciwko wolnym rodnikom…
Im skuteczniej chronisz swoje komórki, tym mniejszy wpływ mają na ich zniszczenie wolne rodniki. Dlatego też jednym z najlepszych sposobów takiej ochrony jest stałe odżywianie. Nie chodzi jednak o zwykłe odżywianie się produktami z Twojego ogrodu…
Aby stawić czoło łańcuchowi wolnych rodników, Twoje ciało wykorzystuje komórki zwane antyoksydantami. Te naturalnie występujące związki pomagają chronić lub opóźniają niszczenie przeciwutleniaczy. Antyoksydanty mogą powstrzymać szkodliwe działanie wolnych rodników, które zdaniem naukowców, mogą przyczynić się do poważnych powikłań zdrowotnych.
Obecnie wiele antyoksydantów jest nam dobrze znanych. Prawdopodobnie w znacznej części wykorzystujemy w przypadku przebywania na dobrze zbalansowanej diecie. Są to między innymi:

Witamina C obecna w owocach cytrusowych, brokułach, słodkiej papryce, kapuście włoskiej, kalafiorze, zielonych warzywach liściastych;
Witamina D – obecna w łososiu, tuńczyku, mleku, jajach, wątróbce, wołowinie oraz nawet w bezpośrednich promieniach słonecznych;
Beta caroten – obecny w słodkich ziemniakach, marchwi, szpinaku, kapuście ogrodowej, wyciskanych sokach.
Jednakże istnieją inne antyoksydanty znajdujące się w żywności, które są nawet bardziej skoncentrowane, lecz niestety są trudne do zlokalizowania. Wskutek tego, ludzie nie są w stanie wykorzystać ich wyjątkowych właściwości przeciwutleniających.

Mangostan, wykorzystywany od wieków przez Azjatów, ze względu na swoje walory odżywcze i smakowe, to rzadki owoc o rozmiarze mandarynki, który rośnie głównie w lasach tropikalnych, południowo-wschodniej Azji.
Mangostan został określony “super owocem” oraz “Królem Wszystkich Owoców”, ze względu na swoje trzy doskonałe właściwości:

Atrakcyjny smak, zapach i właściwości wizualne;
Wysoka zawartość roślinnych składników odżywczych zwanych ksantonami;
Doskonałe właściwości przeciwutleniające.

Ponadto, oprócz najważniejszych właściwości odżywczych i przeciwutleniających, Mangostan zawiera śladowe ilości istotnych witamin i minerałów. Wystarczy dodać to do pełnego zestawienia takich związków jak ksantony – słynące ze swoich możliwości utleniających – i jego doskonały smak, a ten “super owoc” zamieni się w złoto we współczesnej nauce dot. odżywiania.

Aby dowiedzieć się więcej na temat formuły która zawiera owoc mangostanu, prosimy dzwonić  do Miry: 1-847-312-9642
Zainteresowani, mogą bezposrednio zakupić na stronie: www.teller.vemma.com