Magiczny Malachit

 

Barwa: ciemnozielona do szmaragdowej
Przejrzystość – nieprzejrzysty
Występowanie: w Afryce Centralnej, w USA, w Australii, w Chile, w Polsce w Górach Świętokrzyskich oraz na Dolnym Śląsku. 
Zastosowanie: popularny i ceniony w jubilerstwie, a już w starożytności ceniono jego walory lecznicze.

Malachit ma zdolność „ wyciągania” z organizmu chorób oraz pobudzania przepływu energii.
Węglan miedzi, który jest zawarty w tym minerale niszczy bakterie chorobotwórcze.

Już w starożytności ceniono jego walory lecznicze.
Na chore miejsce przykładano kawałek umytego minerału, a ze sproszkowanego przyrządzano maść , mikstury i nalewki.
Proszkiem malachitowym zmieszanym pół na pół z miodem tamowano krwotoki, a także smarowano miejsca zaatakowane reumatyzmem.

W chorobach wątroby, żołądka zatruciach czy też zaburzeniach trawiennych stosowano szczyptę malachitowego proszku zmieszanego z czerwonym winem.

Również dzisiaj malachit lub jego eliksir stosuje się do łagodzenia infekcji, astmy, zaburzeń trawiennych oraz do wzmocnienia wzroku i pracy serca.

Osoby cierpiące na wadliwą pracę serca, arytmię czy nerwicę, powinny nosić wisiorki lub pierścionki ( na serdecznym palcu lewej ręki) z tym minerałem.

Kamięń oprawiony w miedź przynosi ulgę w blach reumatycznych. Do leczenia reumatyzmu nadaje się również eliksir zmieszany z olejem na zimno tłoczonym. Smaruje się nim chore miwejsca.

Doskonale koordynuje pracę obu półkul mózgowych , dzięki czemu może być stosowany do Leczenia autyzmu, dyslekcji, epilepsji, rozstrojów nerwowych, zaburzeń koordynacji, zawrotów głowy i problemów ze wzrokiem.

Malachit ma także działanie uspokajające i nasenne. Poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową.

Kamień ten jego eliksir czy esencja przywraca równowagę przy zaburzeniach spowodowanych zatruciem toksycznym.
Malachit sprzyja także płodności.
Noszony podczas ciąży i porodu , zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom.

Eliksir z malachitu zalecany jest też w czasie stosowania głodówki ( 3-7 kropel do wody) , pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Pomaga również przy odchudzaniu. Na szczególnie otłuszczone partie ciała należy przykładać płytki malachitowe. Kuracja malachitowa jest skuteczna , gdy prowadzi się ją przez 120 dni. Po trzymiesięcznej przerwie można powtórzyć leczenie.

Od dawna malachit był używany do wyrobu ozdób i talizmanów. Wierzono, że wisiorek w kształcie serca lub sznur koralii z malachitu będzie strzegł przed chorobami i zapewni szczęście oraz odwzajemnienie uczuć.
Noszono go również w postaci pierścienia w kształcie dwóch węży, który miał chronić przed niebezpieczeństwami.

Ezoterycy twierdzą, że malachit, podobnie jak turkus, nie pozwala by larwy astralne , złe energie , złe życzenia przenikały przez naszą aurę.

W dawnych czasach wierzono, że wino albo woda pita z malachitowego kielicha sprawia, że człowiek zestraja się z siłami przyrody, dzięki czemu staje się odważniejszy i silniejszy, może ponadto rozumieć mowę zwierząt.

Opr. K. Teller