Łukasz Fuksa ubiega się o funkcje burmistrza Park Ridge

 

CHICAGO: Polonijny prawnik i biznesmen Łukas Fuksa ogłosił na poczatku grudnia 2016 roku, że będzie ubiegał się o urząd burmistrza Park Ridge, w wyborach które odbędą się w przyszłym roku. Zebrał już wystarczającą ilość podpisów wyborczych, aby złożyć wymagane dokumenty do władz powiatu Cook i stanu Illinois.

Lucas powiedział w sobotnim wywiadzie radiowym, że chce pomóc w rozwoju małego biznesu w centrum Park Ridge, pomóc w poprawie poziomu edukacji, aby szkoły mogły konkurować z innymi na przedmieściach aglomeracji chicagowskiej.
Lucasz Fuksa pełnił funkcję prezesa Polonijnej Izby Gospodarczej przez kilka lat.

Jest absolwentem szkoły średniej Main South w Park Ridge. Studiował na Uniwersytecie Illinois w Urbana Champaign, a potem ukończył wydzial prawa na Uniwersytecie Illinois.
Od wielu lat prowadzi z sukcesem kancelarię prawniczą w centrum Chicago. Zamierza otworzyc także biuro w Park Ridge, gdzie mieszka od 30 lat.

Lucas Fuksa w towrzystwie małżonki – Daniele (z prawej) i Agnes Renz

Polonijny kandydat na burmistrza Park Ridge jest ojcem trójki dzieci. Spodziewa się czwartego dziecka w przyszlym roku. Powiedizał w rozmowie z nami, że jego małżonka Daniele, udziela mu pełnego poparcia do kandydatury w wyborach.
Miasteczko Park Ridge jest zamieszkiwane przez ponad 37,000 mieszkńców, według danych Census z 2010 roku. Znajduje się w odległości 24 kilometrów od centrum Chicago, w pobliżu międzyanrodowego lotniska O’Hare.

W Park Ridge mieszka szacunkowo kilka tysięcy Polaków. Do szkół średnich w Maine East South i w Maine South High School w Park Ridge uczęszcza wielu polonijnych studentów nie tylko z Park Ridge, ale także z pobliskich przedmieść takich jak część Norridge, Harwood Heights. Warto przyjrzeć się kandydaturze Lucasa Fuksy na burmistrza Park Ridge.

Lucas Fuksa od lat współpracuje i ceni sobie współpacę z polonijnymi mediami i liczy na dalszą pomoc polonijnych mediów i na poparcie polonijnych wyborów w Park Ridge.

@ Tekst i zdjęcia: Andrzej Mikołajczyk