Leczymy Sylwestrowego kaca

 Bawiąc się w noc sylwestrową , która jest przecież tylko raz w roku, pozwalamy sobie na większe szaleństwa niż na codzień. Tańczymy bez opętania i pijemy bez umiaru mieszając przy tym różne trunki.

Problemy pojawiają się po przebudzeniu, a największym z nich jest przsłowiowy: KAC.

Jak go wyleczyć?
Poniżej kilka mniej znanych porad, które warto spróbować.

 Musujące tabletki: Tajemnica leczących kaca musujących pastylek leży w ich zasadotwórczym działaniu—po przepiciu masz zawsze zakwaszony organizm.

Istnieją także inne sposoby np. Czosnek.
Michael van Straten—specjalista w dziedzinie przyrodolecznictwa, a zarazem człowiek wyrozumiały na ludzkie słabości—opowiedział kiedyś o kuracji czosnkowej, jaką po bachanaliach robili sobie starożytni Rzymianie.

Obierz więc główkę czosnku i wrzuć do naczynia z 300 ml dobrego czerwonego wina. Doprowadź do wrzenia i gotuj przez 20 minut na najmniejszym ogniu. Odcedź i wypij z towarzyszem wczorajszego pijaństwa.
Działanie tego wywaru nie ma nic wspólnego z tradycyjnym klinem, alkohol odparowuje w czasie gotowania — sekret kuracj i tkwi w taninie i czosnku.

Śliwka umeboshi
Makrobiotycznym lekiem na kaca jest śliwka umeboshi — silnie zasadotwórcza — moczona przez 5 minut w gorącej wodzie lub herbacie bancha. Popijaj wodę lub herbatę, w której namoczyłaś śliwkę, i zjedz śliwkę.

Napar ze szczytów i kwiatów lawendy
Pomocny może być również napar ze szczytów i kwiatów lawendy—pozwoli opanować dygotanie, złagodzi dolegliwości trawiernie, wesprze strudzoną wątrobę i wzmocni osłabiony organizm.

Kapsułki olejku z wiesiołka
Istnieje także inna metoda na uniknięcie kaca. Żeby dokazać tego cudu, musisz wziąć przed zaśnięciem 4—6 kapsułek olejku z wiesiołka. Jeszcze lepiej zrobisz łykając cztery po libacji, a dwie przed snem. Kapsułki z olejkiem wiesiołka połknięte rano nie będą już równie skuteczne, choć i wtedy powinny ci pomóc.

Ostatnia rada 

Polecamy też stare domowe sposoby jak:  sok z ogórków czy też kiszonej kapusty,  herbata i Sprite.