Leczenie chorób stawów środkami przeciwbólowymi może mieć gorsze skutki niż sama choroba!

Naukowcy przestrzegają:

Od dawna lekarze wiedzą, że u osób cierpiących na choroby stawów ryzyko zawału i niewydolności serca jest znacznie podwyższone.
Ryzyko zawału jest o 23% wyższe niż u reszty populacji. A niewydolności serca – aż o 42%. Dużo większe u osób z chorymi stawami jest również ryzyko udaru1.
Nowe badania pokazują jednak, że wbrew temu, co wcześniej myślano, to nie choroby stawów są odpowiedzialne za to podwyższone ryzyko.
Winny jest ich sposób leczenia!
Badacze z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej przeanalizowali dane zdrowotne 8 tysięcy osób chorych na artrozę.
To najczęstsza choroba stawów, cierpią na nią ponad 2 miliony Polaków.
Naukowcy porównali komplikacje kardiologiczne osób, które przyjmowały zalecane przez lekarzy niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) oraz tych, które takich leków nie przyjmowały.
NLPZ to dla medycyny konwencjonalnej leki pierwszego wyboru w przypadku artrozy. Najpopularniejsze dostępne bez recepty NLPZ to ibuprofen, naproxen i diclofenac. Na receptę jest celecoxib.
Badania pokazały, że NLPZ odpowiadają za:

  • o 68% większe ryzyko chorób serca u pacjentów z artrozą,

  • o 45% większe ryzyko niewydolności serca,

  • o 90% większe ryzyko udaru.

Dr. Aslam Anis jest profesorem w School of Population and Public Health na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. Był jednym z autorów badania.
Znaleźliśmy się w sytuacji, gdy leczenie może mieć gorsze skutki niż sama choroba2 – podsumował.
Nasze wyniki wskazują, że artroza jest niezależnym czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego i wskazały na to, że znaczący wpływ na owe ryzyko ma stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych –podkreślił.
To jest niezwykle istotne, gdyż NLPZ to najczęściej stosowane przeciwbólowo leki u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.

3 naturalne i bezpieczne środki
zwalczające ból stawów

Wiele osób stosuje przeciwbólowo paracetamol. Ten lek nie należy do grupy NLPZ. Ale jego skutki uboczne mogą być nawet gorsze – jego stosowanie grozi chorobami nerek i wątroby.

W rzeczywistości FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) aż dwukrotnie usiłowała doprowadzić do obniżenia dozwolonej dawki paracetamolu w jednej tabletce, aby zapobiec potencjalnie śmiertelnie groźnym powikłaniom (3).

Istnieją naturalne środki zwalczające ból, którymi można zastąpić NLPZ lub paracetamol. Takie, które nie są groźne dla Twojego serca, wątroby lub nerek.

Jest ich naprawdę wiele, dlatego, jeśli cierpisz na bóle stawów, to warto je wypróbować – prawdopodobnie i w Twoim przypadku któreś okażą się skuteczne.

Oto kilka mniej znanych, a łatwo dostępnych:

Olej rybny 4. Brytyjscy naukowcy odkryli, że nasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w oleju rybnym łagodzą stan zapalny w stawach, dzięki czemu ból staje się mniejszy. Badacze zalecają przyjmowanie od 0,5 do 1 g oleju rybnego dziennie.

Witamina K4. Badacze odkryli, że bogate w witaminę K pożywienie pomaga zapobiegać wystąpieniu choroby zwyrodnieniowej stawów i zmniejszyć bóle nią spowodowane. Te składniki odżywcze pomagają we wzroście i odbudowie kości.
Dobrym źródłem witaminy K są zielone warzywa liściaste, takie jak sałata, sałata rzymska, pietruszka, szpinak oraz kapusta, w tym jarmuż i inne rośliny z rodziny kapustowatych.
Możesz również suplementować witaminę K. Unikaj jednak tych suplementów, jeśli przyjmujesz warfarynę – lek rozrzedzający krew, gdyż witamina K może zmniejszyć jego skuteczność.

Prawa autorskie © “2018* *BACK TO NATURE, INCe”.
Nasz  adres:
BACK TO NATURE, INC.
3101 N. Milwaukee Ave.
Chicago, IL 60618
USA
Tel. (1) 773-463-5758
E-mail: 
[email protected]
www.back2nature.net