Kto jest gruby a kto chudy – Znak BARANA

ZDROWIE BARANA Według znaków Zodiaku.
21.III -20.IV

BARAN– znak ognisty- popędliwy i trochę niecierpliwy.
Cieszy się raczej dobrym zdrowiem, chociaż jako osoba obdarzona temperamentem miewa kłopoty z systemem nerwowym. Urodzeni w pierwszej dekadzie mają skłonność do choroby wieńcowej i kłopotów z woreczkiem żółciowym. Baranom z drugiej dekady dokuczają choroby gardła i oskrzeli. Natomist Ci, którzy przyszli na świat w trzeciej dekadzie , narażeni są na urazy głowy.

Mars który opiekuje się tym znakiem, użycza swej tajemniczej siły ziołom takim jak: pokrzywa, szanta, wilżyna, ciernista, czosnek, majeranek chmiel, lubczyk, głóg. To zióła najlepsze dla Baranów!

Podenerwowanym baranom ulgę przyniesie napar z ziół: liść melisy, kwiat wrzosu, owoc kolendry, szyszki chmielu, Pijemy do 2 razy dziennie przez 14 dni. Naturalnie, jeżeli ktoś nie ma dostępu do takich ziół pije herbatki uspakajające.

Waga Barana
Baran, jeśli jednak przytyje ( zwykle wynika to z “ zajadania się”, nieświadmych stresów) – nie powinien stosować żadnej drakońskiej diety , mimo , że wolałby pogłodować dobrze ale krótko, niż robić to w sposób długi i systematyczny.
Powinien dietę połączyć z uprawianiem sportu, gimnastyki i kąpielami.

Baran powinien unikać potraw jednorodnych , monotonnych, przypraw , napojów rozgrzewających np. imbiru, ciężkich likierów i win, nadmiaru mięsa i jajek.
Wskazane dla niego są owoce, nabiał, warzywa oraz dieta bogata w żelazo.