Kto gruby a kto chudy – znak Koziorożca

 

Koziorożec – znak ziemski- pracowity, zamknięty w sobie, skupiony – najczęściej do końca życia pozostaje szczupły, chyba, że zaważą inne elementy horoskopu.

Z powodu swojej melancholijnej natury, tendencji do brania na siebie zbyt wielu obowiązków i podatności na stres, Koziorożec ma skłonność do zaburzeń trawienia. Podobnie jak Skorpion, miewa trudności z usuwaniem z organizmu toksyn – powinien więc często stosować kuracje oczyszczające. Diecie powinien towarzyszyć relaks, słuchanie muzyki.

W dzieciństwie bywa podatny na przeziębienia, ale z wiekiem wyrasta z tego i rzadko zapada na zdrowiu. Gdy jednak dopadnie go grypa, długo dochodzi do siebie . Należy bowiem do znaków zimowych , którym sił witalnych przybywa dopiero dopiero wiosną. Dorosłe Koziorożce trapią najczęściej choroby układu trawienia, krwionośnego moczowego i reumatyzm ( powinny szczególnie uważać na stawy kolanowe).

Koziorożcowi służy białe mięso, ryby, ryż, przetwory mleczne- głównie jogurt i kefir, potrawy delikatne pobudzające i rozgrzewające (także grzane wino), oraz słodkie napoje- soki owocowe , kompoty z suszonych i świeżych owoców. Z jarzyn najbardziej posłużą mu seler, buraczki i papryka. Z przypraw – imbir, kminek i koperek.

Saturn sypnął szczodrze Koziorożcowi leczniczymi ziołami z których powinien korzystać.
Są to: bez czarny, arnika, czarna jagoda, tymianek, kolendra. Chory Koziorożec może ratować się mikroelementami i wapniem.
W czasie przeziębienia pomoże mu herbata tymiankowa. Łyżkę ziela zalewamy 2 szklankami wrzątku, odstawiamy na kwadrans. Pijemy 2 razy dziennie przez tydzień.