KSIĄŻKA BARBARY VOIT „DZIESIĄTKA NA DZIŚ”

 

Pracowała też jako lektorka języka angielskiego i niemieckiego w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Zielonej Górze. Obecnie mieszka w Orlando na Florydzie, gdzie przez dwadzieścia lat pracowała jako programistka komputerów dla Szkolnictwa Publicznego. W literaturze zaistniała jako tłumaczka szeregu wierszy m.in. Jana Twardowskiego, Jerzego Czajkowskiego, Marty Berowskiej, czy Teresy Kaczorowskiej, a także jako autorka szeregu listów bożonarodzeniowych sumujących jej życie rodzinne w Ameryce. Według niej, jej największym osiągnięciem życiowym są jej dzieci, które wraz z mężem Markiem wychowali na dobrych, prawych ludzi.

Jej najnowszą książkę DZIESIĄTKA NA DZIŚ można kupić w księgarni DSP http://www.publishwithdsp.com/

Autorka o sobie:

” Pomysł napisania tej książki dojrzewał we mnie przez długi czas mojej wędrówki przez życie. A że już trochę pożyłam — więc jak wiele z nas “alfabetów”, myślę że mam coś do powiedzenia. Oczywiście mam nadzieję, że to co chcę powiedzieć przyda się tobie czytelniku i może nawet ułatwi ci twoją wędrówkę przez twoje życie, jako że mądrzy ci co korzystają z doświadczeń innych ludzi. A więc podzielę się z tobą, czytelniku, moimi przekonaniami i poglądami, które są wynikiem wpływu moich rodziców, szkół, krajów w których mieszkałam, ludzi których napotkałam na mej drodze, zdarzeń, doznań, książek, filmów, telewizji, internetu, ale przede wszystkim też wynikiem moich własnych decyzji — dobrych i tych złych, a także mojej tradycji duchowej.

W mej podróży przez życie spotkałam się z dużą ilością różnych ludzi, którzy podobnie jak i ja mieli wzloty i upadki, i także w pewnym okresie cierpieli na depresję, mieli lęki i strachy a nawet i ataki paniki.Szukając sama różnorakiej pomocy zobaczyłam że nie jestem w tym świecie czarnych, niepokojących myśli sama i wiem że po moim wyjściu z “ciemności” będzie jeszcze wiele kobiet i mężczyzn, którzy z różnorakich przyczyn wpadną w ten jakże przykry stan psychiczny.

Książka ta ma właśnie na celu pomóc tym wszystkim co się jeszcze męczą i tracą nadzieję na wyrwanie się z tego ludzkiego dołka, dołka zwątpienia i utraty wiary we własną misję na tym świecie. Może uda mi się pomóc ci, czytelniku, dojść do twojej prawdy w twoim unikalnym życiu. Przez zrozumienie praw życia, i to tych boskich, jakże łatwiej przyjdzie ci rozpoznać twoje marzenia i zacząć ich realizację, no i w trakcie tego procesu nie nabijesz sobie tak wielu przysłowiowych guzów. Jeżeli mi się uda pomóc choć jednej osobie uwierzyć w sens życia i ujrzeć światło na końcu jego “tunelu” to osiągnęłam swój cel.

Moja książka nie od parady zawiera Dekalog w swym tytule, gdyż mając dziesięć palców każdy z nas jest w stanie łatwo spamiętać dziesięć rzeczy — więcej staje się zbyt skomplikowane, a z natury leniwi, zamykamy swoje głowy na detale. Mówiąc o Dekalogu oddaję tutaj kredyt Biblii — czyli Pismu Świętemu. To właśnie poprzez Mojżesza, w Starym Testamencie, Bóg dał nam dziesięć praw / przykazań, które dla naszego dobra mamy zachowywać po to żeby mieć szczęśliwe, zgodne z przeznaczeniem życie. Pamiętajmy że nie jest to dziesięć sugestii tylko dziesięć przykazań. Spójrzmy na nie z punktu widzenia instrukcji obsługi która zazwyczaj towarzyszy nowo nabytym urządzeniom.

Jeśli przyswoimy sobie te instrukcje to rzecz, którą nabyliśmy będzie funkcjonowała dobrze i będzie ułatwiała nam nasze życie. Jakże ważniejsze zatem jest zaznajomienie się z “instrukcją na życie?” Zachęcam wszystkich do przeczytania Biblii — zarówno “wierców” jak i niewierców, gdyż jest ona wspaniałym źródłem wszelkiej wiedzy i skarbnicą odpowiedzi na wiele naszych ludzkich pytań. Biblijna perspektywa jest bazą tej książki.

Pierwsze przykazanie jest raczej stwierdzeniem a nie nakazem i może dlatego w polskiej wersji Dekalogu jest czasami pominięte. “Jam jest Pan Bóg twój który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.” Stwierdzenie to po prostu przedstawia nam Boga w którego mamy wierzyć, a więc jest jakby też przykazaniem.

Wiele ludzi po prostu nie wierzy w Boga z różnych przyczyn, albo bez przyczyny, i najprawdopodobniej ci ludzie nie sięgną po moją książkę, a szkoda bo właśnie oni często bardzo potrzebują pomocy. Dzisiejsze jakże szybkie tempo naszego życia ma bardzo negatywny wpływ na nas, a więc bardzo potrzebujemy pomocy i to tej Boskiej, żeby nie wpaść w to tempo jak przysłowiowa śliwka w kompot. Pewne reguły tu przedstawione pozwolą nam się wyrwać z zasadzek depresji i lepiej cieszyć się życiem.

Pragnę oddać tutaj kredyt wszystkim ludziom przede mną, których myśli czy idee powtarzam, jako że wszyscy czerpiemy ze źródeł innych. Ponieważ koło zostało już wynalezione bardzo dawno, to ja po prostu będę nim kręcić na moja modłę. A więc nie oskarżaj mnie czytelniku o plagiat, bo przyznaję się do niego bez bicia. Wszyscy korzystamy z doświadczeń i osiągnięć ludzi, którzy żyli przed nami, więc i ja nie będę wyjątkiem. „

Wydawnictwo książek DSP PUBLISHING zaprasza wszystkich do zakupu książki http://www.publishwithdsp.com/