Konkurs- „Polskie książki naszych marzeń”

 

Informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej w dniu 22 października br. ogłosiło pierwszą edycję konkursu pt. „Polskie książki naszych marzeń”, który jest skierowany do szkół i innych form nauczania za granicą języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej, prowadzonych przez polonijne organizacje oświatowe, stowarzyszenia rodziców, polskie parafie i inne podmioty.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.men.gov.pl/pknmzgloszenie. Termin przesyłania zgłoszeń upływa w dniu 15 listopada br.

„Nakręćmy się na czytanie!” – tym hasłem Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca polskich uczniów ze społecznych szkół za granicą do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu.

Zachęcamy uczniów, nauczycieli, polonijne szkoły, organizacje i parafie do zainteresowania się konkursem, nie tylko z powodu atrakcyjnych nagród książkowych, ale i z powodu oryginalnej formuły konkursu, wyzwalającego kreatywność u młodych uczestników.

Co musi zrobić szkoła, by wygrać?
Stworzyć wraz z uczniami listę książek polskich autorów, o przeczytaniu których marzą.
Nagrać krótki film (do 60 sekund), w którym przekona nas, że to właśnie ona powinna dostać te książki.
Wejść na stronę www.men.gov.pl/pknmzgloszenie i wysłać nam swój film.

Przy ocenie nadesłanych filmów, komisja konkursowa weźmie pod uwagę m.in. stopień zaangażowania społeczności uczniowskiej w realizację nagrania, pomysłowość uczniów oraz oryginalność wykonania. 

Zwycięzcy konkursu dostaną od MEN książki – nawet do 50! ­– które wskazali ich uczniowie. Wszystkie zgłoszone książki muszą być napisane przez polskich autorów w języku polskim.

Jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!