Konkurs Koszyczka Wielkanocnego 2013

 

 Jest to już 23-ci konkursu podczas, którego dzieci bedą mogły zapoznać się z różnymi technikami robienia pisanek jak także z polskimi tradycjami wielkanocnymi. Organizatorzy wraz ze sponsorami konkursu ( Krakus Ham,Związek Podhalan, Polsko-Słowiańska Federalana Unia Credytowa, Redyk Travel, Dom Podhalan, Shop and Save, Handzel Assosiate, EJ Deli, Forest Viev Bakery,  Olimpia Bakery,Kołatek Bakery, Oak Milk Bakery, Koło Wróblówka, Koło Szaflary,Koło Zakopane – przygotowali wiele nagród i niespodzianek dla dzieci, które przygotują najlepiej udekorowany Koszyczek Wielkanocny.

W tym roku poświęcania dokona jego ekscelencja ks. bp. Andrzej Wypych. Po poświęceniu jak i konkursie odbędzie się poczęstunek dla wszystkich dzieci. Rownież podczas tego konkursu dzieci będą mogły własnoręcznie zrobić pisankę jak i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z żywymi młodymi jagniętami z prawdziwej góralskiej bacówki. 

  Komitet Organizacjny:   Andrzej Gędłek, Janina Duda, Józef Bafia

 Poświęcenie Koszyczków Wielkanocnych w 2012 roku.

https://www.polishnews.com/newsy-news/news-from-around-chicago-z-chicago-i-okolic/3757-powicenie-darow-boych-oraz-22-konkurs-koszyczka-wielkanocnego-w-domu-podhalan