Konferencja organizacji PANGEA w Miami

 

PANGEA – tę właśnie nazwę przyjęła istniejąca od 5 lat globalna polonijna organizacja młodzieżowa, której zadaniem jest integrowanie młodych talentów z całego świata oraz budowanie silnych relacji międzynarodowych pomiędzy przedstawicielami młodego pokolenia polonijnego. Nazwa symbolizuje jedność i globalność działania.

Założona w 2010 roku organizacja zrzesza członków w kilku krajach. Działa prężnie w Polsce, Wielkiej Brytanii (Szkocja) oraz w Niemczech, ma również swoich reprezentantów we Francji, w Holandii, Austrii, Norwegii, Kanadzie oraz na Litwie.

Od roku 2013 PANGEA istnieje także w 7 stanach USA. Jej członkowie działają w Nowym Jorku, Chicago, Detroit, Denver, San Francisco oraz w Miami. To właśnie w Miami na Florydzie odbędzie się tegoroczna, VIII Konferencja PANGEA pod hasłem „Transfery sukcesu”.

Konferencja, zorganizowana przez Pangea Network, rozpocznie się w piątek, 6 lutego 2015 roku w Hyatt Regency Hotel w Miami – Downtown. Po serii prezentacji i wykładów oraz spotkań networkingowych uczestnicy tej międzynarodowej konferencji udadzą się na rejs statkiem po Zatoce Biskajskiej. Rejs zorganizowano z okazji 5. urodzin Pangea Network oraz pierwszej rocznicy utworzenia „PANGEA Magazine” – pisma propagującego działalność organizacji.

Następnego dnia, w sobotę 7 lutego młodzi ludzie spotkają się w godzinach przedpołudniowych na South Beach, aby uczestniczyć w „Pangea Integration Camp”. Będzie to znakomita okazja do nawiązania kontaktów i wymienienia się pomysłami na temat współpracy w przyszłości.

Wieczorem tego samego dnia uczestnicy konferencji wezmą udział w legendarnym – już 43. z kolei – Balu Polonaise, zorganizowanym przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami, który powstał w 1972 roku z inicjatywy lady Blanki A. Rosenstiel. Bal odbędzie się w położonym nad samym oceanem pięknym Hotelu Eden Roc i – jak co roku – wezmą w nim udział znakomici goście z różnych krajów oraz wybitne osobowości ze świata polskiej i polonijnej nauki, kultury oraz polityki.

Jako prelegenci na VIII Konferencji Pangea w Miami wystąpią:
ambasador RP w USA Ryszard Schnepf, Sabina Klimek – dyrektorka Wydziału Handlu i Inwestycji przy Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, Paweł Pietrasiński – dyrektor Wydziału Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP w USA, Ela Gołębiowska – konsultantka d/s biznesowych z Kelloggs School of Management, Kenneth Finneran – Chief People Officer Americas z Hellmann Worldwide Logistics, Inc., Grzegorz Okon – CEO z Source Corp.,
Karen Dixon – Luxury Travel Expert z American Academy of Hospitality Sciences, Star Diamond Award;
Darek Barcikowski – polityk, właściciel White Eagle Media, Matt King – Managing Director of Insurance & Wealth Management w EJ Sterling,
Oscar Kowalski – VP of Investments w EJ Sterling, Krzysztof Przybył – prezes Fundacji „Teraz Polska”;
Thaddeus C. Radzilowski – prezes Piast Institute, Manuel Rosa – historyk, laureat nagród The Boston Globe’s Art Merit Award oraz Lockheed Martin’s Lightning Award;
Leszek ( Nick ) Sadowski – partner w Outwater Media Group, wydawca „Nowego Dziennika” Polish Daily News w USA, Grzegorz Fryc – Executive VP Pangea Network New York, Marta Lefik – prezes Pangea Network Polska, Kinga Plich – President Pangea Scotland, Editor in Chief Pangea Magazine, Piotr Nowak – President Pangea Network Germany.

Głównymi sponsorami konferencji są: firma EJ Sterling oraz Source Corp. Patronat medialny nad konferencją sprawują: „Nowy Dziennik”, „Magazyn Pangea” oraz portal Link to Poland.

Więcej informacji o konferencji na stronach: www.pangeanetwork.org oraz www.facebook.com/pangealliance lub drogą e-mailową: [email protected] – Grzegorz Fryc, wiceprezes Pangea Network, [email protected] – Patrick Misiewicz, dyrektor regionalny Pangea Network Florida.

PANGEA – superkontynent istniejący na Ziemi w okresie pomiędzy 300 a 180 milionów lat temu. Słowo „Pangea” pochodzi z greki i w wolnym tłumaczeniu znaczy „Wszechziemia”. Pangea nie była pierwszym superkontynentem w dziejach Ziemi, ale niewątpliwie najbardziej znanym.

http://www.dziennik.com/