Koncerty kanonizacyjne „Szukam Was”

 

27 kwietnia 2014 to szczególny dzień dla naszego kościoła, ponieważ w tym właśnie dniu nasz papież, błogosławiony Jan Paweł II, został ogłoszony świętym Kościoła katolickiego. Pragniemy, aby ten dzień był dla nas wszystkich dniem modlitwy za naszego rodaka, który wzywał do miłości, bo tylko miłość według niego otwiera serca, łączy ludzi, uczy wzajemnego poszanowania.
Do wspólnej modlitwy, wspólnego przeżywania radości, dadzą nam okazję Koncerty kanonizacyjne „Szukam Was”, które odbędą się:

.• 24 maja o godzinie 7:00 pm w Parafii Św. Ferdynanda / St. Ferdinand Church – 5900 W. Barry Ave.; Chicago, IL 60634.
• 25 maja o godzinie 8:00 pm w Parafii Św. Błażeja / St. Blase – Church 6101 S. 75th Ave.; Summit,IL 60501.

Oratorium “Szukam Was” jest to unikatowe dzieło z udziałem solistów oraz instrumentalnego zespołu kameralnego, do którego tekst napisał krakowski poeta Michał Zabłocki na podstawie testamentu Św. Jana Pawła II w czwartą rocznicę Jego śmierci. Muzykę stworzył młody kompozytor Bartosz Tomaszek.
Koncerty te mają służyć uczczeniu pamięci Św. Jana Pawła II, wyrażeniu radości Polonii z wyniesienia naszego papieża na ołtarze Kościoła jak i wzbogaceniu naszych duchowych przeżyć.
Będąc z pielgrzymką w USA, papież dziękował Polonii za pielęgnowanie polskich tradycji, kultury i krzewienie wiary, jednocześnie podkreślał potrzebę budowania porozumienia i łączenia kultur różnych narodowości, dlatego w koncercie obok gości z Polski, udział wezmą również artyści amerykańscy.

Przywołując w pamięci testament Jana Pawła II, nie można zapomnieć słów:
… przyjmuję teraz tę śmierć „dla zbawienia ludzi, dla ocalenia rodziny ludzkiej, a w niej wszystkich narodów i ludów (wśród nich serce w szczególny sposób się zwraca do mojej ziemskiej Ojczyzny), dla osób, które szczególnie mi powierzył – dla sprawy Kościoła, dla chwały Boga Samego”.

Te słowa zapowiadają wielkie duchowe i artystyczne doznania.
Bądźmy razem, módlmy się i radujmy się wspólnie z okazji włączenia w poczet świętych naszego wielkiego Polaka, Jana Pawła II.

Dzieci do 3 lat wstęp wolny;
Bilet dziecięcy od 3 – 12 lat w cenie $20;
Bilet dla dorosłych w cenie $30

-Bilety do nabycia w biurach DOMA
-Parafia Św. Ferdynanda 773-622-5900; Chicago, IL
-Parafia Św. Błażeja -708-458-0007; Summit, IL

Więcej informacji / bilety:
www.katolickafundacjakultury.org / www.c-cf.org

TESTAMENT ŚW. JANA PAWŁA II
“SZUKAM WAS”

Słowa: Michał Zabłocki w oparciu o Testament Św. Jana Pawła II
Muzyka: Bartosz Tomaszek

Gościnnie z Polski grupa SZUKAM WAS:

Krzysztof Globisz – recytacja
Patrycja Kotlarska – vocal
Jacek Kotlarski – vocal
Adam Niedzielin – piano

USA:
Matt Ulery – bass
John Kregor – guitar
Matt Carroll – drums
Arek Gorecki – trombone