Koncert dla emerytów i dla Polonii

W pierwszych dniach Nowego Roku, w Skarżysku- Kamiennej, dla emerytów oraz dla drogiej wszystkim Polonii, grupa wokalna Przygoda z Domu Pomocy Społecznej, dała koncert „pieśni z całego świata”.

 

Śpiewając stare kolędy

Ten wyjątkowy koncert zespołu wokalnego z Domu Pomocy Społecznej, rozpoczęty został wykonaniem kilku kolęd i pastorałek, przez pana posła ziemi świętokrzyskiej oraz przez dwóch panów z Rady Miasta. Wprowadzając zebranych gości w ten wyjątkowy nastrój, panowie ci złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji nastania Nowego Roku.

Porto Fino

Gdy wokalistki zaśpiewały pierwsze tony pieśni o Porto Fino, łzy potoczyły mi się po policzku. Od razu przypomniałam sobie moje młode lata, kiedy utwór ten był na topie wszystkich list przebojów- relacjonuje pani Barbara.

Podmoskiewskie wieczory

 Ten piękny przepojony miłością utwór, w pewien niepowtarzalny sposób potrafi łączyć ze sobą nie tylko zakochane serca. Potrafi on także przynieść na kartach naszej pamięci, tych rodaków, którzy częstokroć z pobudek politycznych, zmuszeni byli pozostać za granicami naszego kraju- mówi pani Bogusia.

Amerykańska piosenka

Mnie chwycił za serce utwór, jaki wykonywała grupa wokalna Przygoda, opisujący piękno amerykańskich stepów. Tą piękną pieśń, znał kiedyś w czasach mojej młodości, każdy mój kolega i znajomy. To właśnie przy nim, chętnie rozmarzaliśmy się i oddawaliśmy się się błogim wspomnieniom. Zaraz sobie pomyślałem o wszystkich Polakach, którzy gdzieś mieszkają poza krajem, a powraca on w ich świadomości, często dzięki tym pięknym dawnym melodiom- wspomina pan Jan.

Tańcząc przy zagranicznych melodiach

Gdy Przygoda śpiewała piękne zagraniczne melodie, niektórzy z zebranych na tym koncercie gości, zaczęli tańczyć. W ten sposób, podniesiono klimat tego spotkania, na bardzo rodzinny. Często wspominano naszą Polonię, mieszkającą gdzieś daleko, a także i tych z naszych rodaków, którzy nie doczekali wolnej Polski.

Ewa Michałowska- Walkiewicz