KIERMASZE BOŻONARODZENIOWE

Podziwiając różne cuda i cudeńka

Podobnie jak choinka, kiermasze bożonarodzeniowe przybyły do nas z Niemiec i jak nie trudno się domyśleć, szybko wpasowały się one w klimat świąt w Polsce. Tutaj można zatem znaleźć, mnóstwo kolorowych i oryginalnych drobiazgów na prezenty i smakołyków na świąteczny stół.

 Szczególna atmosfera

Atmosferę kiermaszu bożonarodzeniowego, tworzy przede wszystkim jego oryginalny, budujące klimat szczegół ozdobny. Jest to albo choinka, albo kwiat gwiazdy betlejemskiej, bałwanek lub sam Święty Mikołaj, który to przewija się na wszystkich elementach sprzedażowych.

Można tu znaleźć

Na kramach takich, znaleźć można świąteczne ozdoby, wyroby rękodzielnicze, artystyczne i aromatyczne specjały dodawane do ciast i mięs. Odwiedzając takie kolorowe kiermasze, koniecznie skosztować trzeba świątecznego grzańca podawanego w specjalnym kubku i makowej kutii serwowanej z gałązką gorącego igliwia.

Każde Boże Narodzenie jest piękne i urocze. Ale kiermasze takowe dodają nam już świątecznego klimatu w szarości życia, na długo wcześniej niż przypadają święta.

Ewa Michałowska – Walkiewicz