Kawiarnia Elżbiety Jach

SONY DSC
Poezja pani Eli

W dniu 11 października br, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbyła się „Kawiarnia Literacka”. Bohaterką spotkania była Elżbieta Jach, opiekunka grupy literackiej „Wiklina” ze wspomnianego miasta. Spotkanie zatytułowane było „Poezja i pasje Elżbiety Jach”. Spotkanie to było okazją do promocji najnowszego tomiku jej wierszy pt. „Między słowami”.

Kim jest pani Ela

Elżbieta Jach, to krótko mówiąc poetka i rzeźbiarka. Urodziła się w świętokrzyskim Lipowym Polu, ukończyła WSP w Kielcach. Pracowała jako nauczycielka nauczania początkowego Jest ona laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich i satyrycznych. Otrzymała I nagrodę w XIII Ogólnopolskim i Polonijnym Konkursie Literackim im. L. Staffa w 2011 roku, I nagrodę w XXVI Międzynarodowym Konkursie Poetyckim „Szukamy talentów wsi” Wąglany 2007 rok, a także otrzymała ona wyróżnienie w XIII Mazowieckim Konkursie Literackim na Fraszkę „O statuetkę Jana Kochanowskiego” Zwoleń 2014 rok.

W Klubie SKART

Od 2000 roku, Ela Jach należy do Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”. Tworzy rzeźby i płaskorzeźby polichromowane, zawierające motywy ludowe i baśniowe, Jej prace były nagradzane w konkursach plastycznych organizowanych przez MCK w Skarżysku-Kamiennej. W 2018 roku została przyjęta do Związku Literatów Polskich. Podczas wspomnianej kawiarni, Elżbieta Jach opowiadała o swojej twórczości, a jej wiersze czytali między innymi Marzanna Kruk, Anna Zakrzewska oraz Jagoda Juchniewicz.

Wiersze przeznaczone dla dzieci prezentowali najmłodsi uczestnicy spotkania, a byli to: Olek Kowalik, Nikola Bodo, Patrycja Paź, Magda Markiewicz, Róża Kocia, Lena Lisowska, a także Marysia Gładyś.

Nasza Redakcja również składa pani Eli Wszystkiego Najlepszego.

Ewa Michałowska – Walkiewicz