Jesienne spotkania artystyczne

 Polish News zostało zaproszone na świętokrzyski wieczorek, zorganizowany pod nazwą „Jesienne spotkania artystyczne”. Tym sposobem, literaci i historycy z regionu świętokrzyskiego, chcieli uczcić ciężką pracę na roli, która jest tak bardzo istotna w dziejach całego polskiego państwa. Zaproszony był także na tę uroczystość zespół Piwniczanki, który uświetnił ten wieczór piosenką i tańcem.

Dzięki nim

W listopadowe wieczory, kiedy to wszyscy szykujemy się na nastanie zimy, warto jest zastanowić się nad ciężką pracą rolnika, która daje nam wszystkim zaopatrzenie w dary ziemi. Nikt nie wyobraża sobie życia bez chleba i mleka, topionych serów i smacznych jabłek. To wlaśnie dla tych, którzy pracują na roli, poświęcony został wspomniany wieczór artystyczny.

Szereg wierszy i opowiadań

Na tej uroczystości, nie obyło się bez recytacji pięknych wierszy, poświęconych rolnikom, ich pracy i ogromnemu poświeceniu. Jeden z nich, recytowała Anna Skonieczna- Talska, zamieszkała na stałe w Chicago.

O ziemio odarta i w deszczu skapana
o trudzie, mozole ty na polskiej niwie
ty praco rolnicza, w żarze słońca dana
ty chlebie pszeniczny co zapewniasz życie…..

Tańce i śpiewy

Na tej uroczystosci nie obyło się bez tańców i piosenek, w wykonaniu zespołu Piwniczanki, z jednej ze świętokrzyskich szkół. Kolorowe stroje małych artystów, wprowadzały gości w nastrojowy klimat, graniczący z atmosferą przepięknej bajki.

Ewa Michałowska – Walkiewicz