Jesienne Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym

 8 października 2014 r. zakończyły się Mistrzostwa Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju był Honorowy Lekarz Klubu dr Bronisław Orawiec. Patronat nad Mistrzostwami sprawował Związek Podhalan w Północnej Ameryce. Mistrzostwa rozegrano na kortach przy ośrodku tenisowym Five Seasons Family Sports Club w Northbrook, IL w dniach 5 i 8 października 2014 roku.

Od lewej: Bronisław Orawiec, Józef Harmata

Turniej rozpoczął się w niedzielę 5 października 2014 r. na kortach krytych grami singlowymi wśród panów. Piotr Chowaniec zagrał z Władysławem Niezgodą i po niezwykle zaciętym meczu zwyciężył w trzech setach wynikiem 6:3, 1:6, 1:5 (skrecz W. Niezgody z powodu kontuzji ścięgna Achillesa). Bronis³aw Orawiec pokonał w dwóch setach Józefa Harmatę 6:4, 6:3.

 Od lewej: Władysław Niezgoda, Piotr Chowaniec

 W meczu finałowym spotkali się Bronisław Orawiec z Piotrem Chowańcem. Zwycięstwo przypadło Bronisławowi Orawcowi, który obronił tytuł mistrzowski z poprzedniego roku i po bardzo ciekawym, stojącym na dobrym poziomie meczu pokonał Piotra Chowańca 6:0, 6:3. III miejsce zdobył Józef Harmata, a na IV miejscu uplasował się Władysław Niezgoda.

 Finaliści Mistrzostw. Od lewej: Bronisław Orawiec, Piotr Chowaniec

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom turnieju oraz wszystkim zawodnikom Klubu „Tatry” i życzymy sukcesów narciarskich w sezonie zimowym 2014/2015.

 Zwycięzcy Mistrzostw Klubu „Tatry” w Tenisie Ziemnym z trofeami. Od lewej: Piotr Chowaniec (wicemistrz), Bronisław Orawiec (mistrz). Five Seasons Family Sports Club w Northbrook, IL. 8 października 2014 r.

Foto: K. Szram, B. Jóźwiak