IX Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”, Chicago

IX Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Zdjęcie zawodników w maseczkach przed grami pojedynczymi. Korty tenisowe w Lions Park, Prospect Heights, IL. 15 sierpnia 2020 r.

W dniach 15 i 16 sierpnia 2020 r. odbył się IX Turniej Tenisa Ziemnego „Dziennikarze vs. Lekarze”. Organizatorem turnieju był prezes Klubu Sportowego “Bronek” ZLP w Chicago dr Bronisław Orawiec.

Skrzyżowanie rakiet. Od lewej dziennikarze Tadeusz Szmelter i Eugeniusz Jarząbek oraz lekarze Bronisław Orawiec i Janusz Dańko.

Turniej przeprowadzono na kortach tenisowych w Lions Park w Prospect Heights oraz na korcie organizatora w Northbrook w stanie Illinois. Meczom singlowym towarzyszyła pochmurna pogoda z temperaturą 87 F i dość dużą wilgotnością (85%), natomiast w drugim dniu turnieju była bezchmurna, wspaniała słoneczna aura z temperaturą 81 F i małą wilgotnością powietrza. Turniej rozpoczęto grami pojedynczymi na kortach przy Lions Park, natomiast gra deblowa miała miejsce na korcie organizatora. Kapitanem drużyny „Dziennikarzy” był red. Piotr Dąbrowski, a kapitanem drużyny „Lekarzy” dr Bronisław Orawiec. Turniej przeprowadzono zgodnie z obowiązującymi restrykcjami związanymi z pandemią COVID-19.

Kapitanowie drużyn przed meczem gier podwójnych. Od lewej: dr Bronisław Orawiec – kapitan drużyny „Lekarzy” oraz red. Piotr Dąbrowski – kapitan dużyny „Dziennikarzy”. Korty tenisowe organizatora w Northbrook, IL. 16 sierpnia 2020 r.

Kapitanowie odpowiedzialni byli za selekcję oraz rozstawienie zawodników w swoich drużynach. W drużynie „Dziennikarzy” zagrali: Eugeniusz Jarząbek (Polvision, Radio 1030 AM) i Tadeusz Szmelter (Radio 1030 AM), natomiast w drużynie „Lekarzy” wystąpili: Janusz Dańko (weterynaria) oraz Bronisław Orawiec (kardiologia).

Dziennikarze: Tadeusz Szmelter i Eugeniusz Jarząbek.

W grach pojedynczych Janusz Dańko wygrał z Eugeniuszem Jarząbkiem 6:3, 6:2 a Bronisław Orawiec pokonał Tadeusza Szmeltera 6:2, 6:0. W meczu gier podwójnych para lekarska J. Dańko i B. Orawiec zwyciężyła z parą dziennikarzy E. Jarząbek i T. Szmelter w trzech setach 5:7, 6:3, 6:2. Mecz deblowy był niezwykle zaciekły, trwający trzy i pół godziny i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Lekarze podczas rozgrzewki. Od lewej: Bronisław Orawiec, Janusz Dańko.

Prestiżowa konfrontacja polonijnych dziennikarzy i lekarzy zakończyła się w tym roku zwycięstwem lekarzy 3 – 0, którzy wygrali dwa mecze singlowe i jeden mecz deblowy. Było to szóste zwycięstwo lekarzy. Dwukrotnie był remis: w roku 2015 (5 – 5) oraz w roku 2018 (3 – 3). Dziennikarze zwyciężyli do tej pory jeden raz w roku 2019.

Przed meczem deblowym. Od lewej lekarze Janusz Dańko i Bronisław Orawiec oraz dziennikarze Eugeniusz Jarząbek i Tadeusz Szmelter.

Uroczyste zakończenie. Przemawia organizator 119 imprez sportowych B. Orawiec. Northbrook, IL. 29 sierpnia 2020 r.

Tegoroczny turniej przebiegał podobnie jak wszystkie poprzednie w wyjątkowo miłej, towarzyskiej atmosferze. Turniej ten przejdzie do historii sportu polonijnego jako stojący na bardzo dobrym poziomie, w którym wszyscy uczestnicy wykazali prawdziwie sportową postawę i wspaniałą, pełną pasji walkę o każdy punkt. Uroczyste zakończenie turnieju z wręczeniem pucharów nastąpiło 29 sierpnia 2020 r. wspólnie z zakończeniem XXIX Polonijnych Mistrzostw Lekarzy w Tenisie Ziemnym w domu Orawców. Wszyscy członkowie zespołów „Dziennikarzy” i „Lekarzy” otrzymali pamiątkowe medale, a kapitanowie drużyn okazałe trofea.

BO

Pamiątkowe zdjęcie z maseczkami. Od lewej: dr Roman Marszałek z żoną dr Henryką, red. Piotr Dąbrowski, dr Sławomir Puszkarski, dr Bronisław Orawiec (z mikrofonem), dr Halina Anioł, dr Blanka z mężem dr Januszem Dańko.

Zwycięzcy XXIX PMLwTZ. Od lewej: H. Anioł, J. Dańko, B. Orawiec, R. Marszałek, S. Puszkarski.

Fotografia pamiątkowa polonijnych dziennikarzy i lekarzy. Od lewej: dr. Roman i dr Henyka Marszałkowie, dr Halina Anioł, dr Janusz Dańko, dr Bronisław Orawiec, red. Piotr Dąbrowski, red. Andrzej Brach, red. Andrzej Baraniak. Dom Orawców w Northbrook, IL. 29 sierpnia 2020 r.

Foto: A. Baraniak, A. Brach, B. Orawiec