II Palm Jazz Festival

kobylinski

Gliwice 27.05 – 14.06. 2011

 

Było świetnie, będzie świetniej! Przed nami kolejna, druga edycja gliwickiego Festiwalu Form Etnicznych i Jazzowych „Palm Jazz”. Od 27 maja do 14 czerwca 2011 autorski program Krzysztofa Kobylińskiego, skupiający światowej sławy wykonawców Jazzu dalekiego od mainstreamu, pozwoli nam uczestniczyć w licznych koncertach, jamach, sesjach nagraniowych, spotkaniach i kuluarowych rozmowach o sztuce.

 kobylinski

Krzysztof Kobyliński

Foto: http://www.jazzwruinach.pl/index/gallery/id/6

Pomysłodawca słynnego Boom Jazzu i autor programu zarówno ubiegłorocznego, jak
i obecnego „II Palm Jazz Festival”, lider Reanimation Orchestra i Formuła Street, kompozytor muzyki filmowej, niestrudzony promotor młodych talentów i swoisty „mikser kultur”, Krzysztof Kobyliński, po kilkuletniej przerwie przeznaczonej na wzbogacające kreatywność podróże, prezentuje się nam nie tylko jako artysta dojrzały, świadomy wartości swojej muzyki, ale też głodny muzycznych nowości i ciągle poszukujący nowatorskich rozwiązań artystycznych koneser. Kompozytor, lider, pianista i wokalista wykorzystuje osobiste kontakty muzyczne, aby po raz kolejny zaprezentować nam wielkie nazwiska z zakresu muzyki odrębnej, oryginalnej i niełatwej.

 Jazz

Artyści polscy i zagraniczni największego formatu ze wszystkich niemal kontynentów stworzą ponowną okazję do koneserskiego odbioru Jazzu na najwyższym poziomie. Dość wymienić Adzika Sendeckiego, Etienne Mbappe, Jarosława Śmietanę, Joey Calderazzo, Janusza Muniaka, Dr. Lonnie Smith, czy Michele Portal by dalej nie trzeba było zachęcać. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na sesje z pianistami, a także na etniczne instrumentarium, które jest swoistą wizytówką tego wydarzenia.

 

Festiwal, współfinansowany przez Fundację Integracji Kultury oraz Samorząd Miasta Gliwice odbywać się będzie w trzech tygodniowych sekwencjach koncertowych: 27.05 -31.05, 1.06 – 7.06 i 8.06 – 14.06 i w miejscach, zapewniających zróżnicowaną atmosferę. Koncertów słuchać będziemy na Scenie Bajka, w Ruinach Teatru i Starym Porcie w Chorzowie, a Jam sessions w Klubie 4Art oraz Willi Styl w Świętochłowicach. Zorganizowane zostaną także sesje nagraniowe w HH Poland Studio.

Nietuzinkowość poprzedniej edycji Festiwalu, wpisana z mistrzostwem w formułę wielkich wydarzeń światowego Ethno Jazzu odebrana została zasłużenie przez licznie zgromadzoną publiczność jako przedsięwzięcie wyjątkowe i szeroko komentowane. Poprzeczka postawiona bardzo wysoko każe nam oczekiwać jeszcze więcej. Czy tak się zdarzy? Zobaczmy, posłuchajmy, skomentujmy.

  

W imieniu organizatorów zaprasza Grażyna Studzińska-Cavour

http://www.palmjazz.pl/