HEFRA i „Ćmielów” – polskie marki łączą siły

Od lat tworzą wysokiej jakości piękno wkomponowane w sztuką użytkową. Teraz połączyły siły i nawiązały współpracę handlową. Produkty HEFRY, największego i jedynego polskiego producenta srebrnych sztućców i galanterii stołowej będzie można kupić w wybranych Salonach Firmowych Polskiej Fabryki Porcelany „Ćmielów”. Z kolei produkty Ćmielowa będą dostępne w sklepach własnych HEFRY.

Produkty HEFRY będzie można kupić w Salonach Firmowych producenta porcelany w Ćmielowie, w Krakowie i Chodzieży. Z kolei produkty Ćmielowa znajdą się w ofercie sklepów HEFRY w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Po erze mody na jednolite wzornictwo z sieciówek, zmęczeni powtarzalnością towarów Polacy coraz częściej poszukują w produktach oryginalności, ale także i jakości. To dlatego renesans przeżywają popularne niegdyś rzemiosła, które kładą nacisk na ręczne wykonanie, polską produkcję, najwyższej jakości materiały. Kolekcje HEFRY i  „Ćmielowa” to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, kolekcjonerskich fasonów tradycyjnej zastawy stołowej w nowym, ekskluzywnym wydaniu. Niezwykle estetyczne, wykonane w niewielkiej liczbie, za to z pieczołowitą starannością produkty, to coś, co wyróżnia i świadczy o wysokim guście właściciela. Tak zaadresowany towar coraz częściej znajduje świadomego nabywcę, dla którego przede wszystkim liczy się wysoka jakość i trwałość wyrobu.

– Dlatego zdecydowaliśmy się na połączenie sił tradycji i kunsztu obu marek – HEFRY i „Ćmielowa”. To głęboko zakorzenione w polskiej tradycji stołu marki. Bardzo rozpoznawalne, dostępne i użytkowane w wielu domach, a nasza obecna produkcja pozwala na uzupełnianie kolekcji oraz krzewienie tradycji posiadania tych produktów wśród młodszych pokoleń. To nam otwiera drogę dotarcia do ludzi młodych, którzy coraz częściej doceniają nie tylko design, niesztampowość, ale również historię marki, jaka stoi za danym produktem. A nasze srebra idealnie komponują się z pięknem polskiej porcelany– mówi Krystian Zawiślak, wiceprezes zarządu HEFRY.  

Tradycja  Warszawskiej Fabryki Platerów HEFRA sięga już blisko 200 lat i jako jedyna fabryka w Polsce produkuje ekskluzywne sztućce i galanterię stołową, które wytwarzane są w całości ze srebra najwyższej próby 925, platerowane srebrem próby 999 i wykonane ze stali nierdzewnej 18/10.

Początki ćmielowskiej fabryki datowane są na 1790 r. Obecny katalog produktów marki tworzy kilkanaście fasonów, podzielonych według serii wzorniczych. Uzupełnienie oferty stanowią figurki i galanteria porcelanowa.

 Kolekcje Ćmielowa to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, kolekcjonerskich fasonów tradycyjnej porcelanowej zastawy. Ta klasyczna i tradycyjna marka słynie z historycznych zestawów porcelany stołowej w nowym ekskluzywnym wydaniu. Unikatowe przedmioty tworzy z dbałością o najmniejszy detal, z naciskiem na kunszt ręcznego wykonania i zdobienia.

Fabryka w Ćmielowie to wieloletnia, kultywowana od pokoleń tradycja, ale także rozwój i wyznaczanie nowych trendów. Na przestrzeni ponad dwóch wieków do współpracy zapraszani byli znakomici projektanci. To tutaj projekty tak wybitnych twórców okresu międzywojennego, jak Józef Wysocki, Wincenty Potacki czy Bogdan Wendorf spotykają się z nowoczesnym wzornictwem Ćmielów Design Studio.

***

 Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” to największe wytwórnie porcelany cienkościennej w Europie. Na ich doświadczenie przekłada się 227 lat dbałości o najmniejszy detal oraz pasji tworzenia niepowtarzalnego wzornictwa. Już od czasów dwudziestolecia międzywojennego zrzeszały najwybitniejszych artystów m.in. Józefa Wysockiego, Wincentego Potackiego czy Bogdana Wendorfa, których nazwiska tworzą historię polskiego wzornictwa. Współpracując z wybitnymi projektantami oferują luksusową porcelanę inspirowaną tradycją i niepowtarzalnym w światowej skali designem. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” skupiają w sobie trzy renomowane marki: „Ćmielów”, „Chodzież” oraz “Ćmielów Design Studio”. Renoma ręcznie wykonywanych porcelanowych zastaw, figurek oraz galanterii została doceniona w najdalszych 

 HEFRA jest dzisiaj jedynym polskim producentem sztućców oraz galanterii stołowej – wytwarzanych w całości ze srebra, platerowanych srebrem i wykonanych ze stali nierdzewnej. HEFRA kontynuując wieloletnią tradycję swych poprzedników, niezmiennie od dziesiątków lat, oferuje swoim klientom ekskluzywne, najwyższej jakości elementy zastawy stołowej. Marka w dalszym ciągu stawia na to, co najcenniejsze – czyli tradycję, ręczne wykonanie i wysoką jakość produktów. Blisko 200 lat od jej założenia, zarówno wyroby ze srebrna, jak i platerowane znajdują uznanie klientów, a historia produktów Frageta i Henneberga, w dalszym ciągu się pisze. HEFRA niezmiennie pozostaje wierna swojemu pierwotnemu wizerunkowi, jakim jest polski luksus i tradycja sreber na stole.

 Zapraszamy na www.hefra.pl