Harcerze z Wilna szukają pomocy

 

23 listopada, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, odbędzie się koncert charytatywny „Drzewo Nadziei“.

Środki zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na budowę dziecięcego działu hospicjum w Wilnie. Organizatorami tego szczególnego wydarzenia są harcerze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie z działu “Harcerskie Drzewo”.

Wspólnymi siłami zróbmy coś wielkiego – dołączcie do nas i podarujmy nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Zapraszamy wszystkich do przybycia, a tych, którym się nie uda tego zrealizować, zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo na stronie internetowej:

http://www.wilnoteka.lt

Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie to dom, w którym panuje miłość, dobroć i nadzieja. To właśnie tu chorzy i ich rodziny są otoczeni troską oraz opieką duchową, medyczną i socjalną.

Pomimo, że hospicjum jest pierwszym i jedynym takim domem na Litwie, jednak ciągle zmaga się z różnymi problemami w szukaniu sponsorów i ofiarodawców. Nie patrząc na trudności, stawiają dziś sobie nowy cel – wybudowanie działu dla dzieci cierpiących na choroby onkologiczne. Właśnie z tego powodu dział “Harcerskie Drzewo” z ZHPnL, realizuje projekt “Drzewo Nadziei”, którego celem jest uzbieranie wsparcia dla hospicjum.

Podczas koncertu wystąpią polskie zespoły i piosenkarze z Wilna oraz okolic. Wystąpi również zespół z Polski “Full Power Spirit”, który wykonuje chrześcijański hip-hop.

Nie bądźmy obojętni i poświęćmy chwilkę czasu tym, którym ten czas jest jeszcze bardziej cenny niż dla nas. Zróbmy wszystko, by “Drzewo Nadziei” puściło korzenie!

Podajemy numer konta bankowego, na które można przelać dowolną sumę na budowę dziecięcego działu Hospicjum oraz serdecznie dziękujemy i liczymy na waszą pomoc!

Kod banku: 21400
BIC, SWIFT: NDEALT2X
Nazwa odbiorcy: Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas
Tytuł zobowiązania: “Drzewo Nadziei”
Numer rachunku: LT 232140030002856368 EUR
(na podstawie www.hospisas.lt

Zaproszenie:

https://www.youtube.com/watch?v=r0okBqBKHmQ&t=2s

Więcej o wydarzeniu i wykonawcach:
https://www.facebook.com/events/308303622888443/

Projekt zorganizowany w ramach projektu “Szkoła lidera polonijnego Ja-Lider”, realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja, jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczpospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą, a także nas wspiera Instytut Polski w Wilnie.

Z uszanowaniem,
Dział “Harcerskie Drzewo”
Związek Harcerstwa Polskiego na Litwie