Gratulacje dla Prezydenta RP Dudy od Polskiej Agendy KPA

 

Polish-American Congress
Serving the interests of Polish Americans since1944

Szanowny Pan
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pałac Prezydencki
Krakowskie Przedmieście
Warszawa
6 sierpnia 2015

Szanowny Panie Prezydencie,

W imieniu Polskiej Agendy Kongresu Polonii Amerykańskiej mam zaszczyt przekazać Panu najserdeczniejsze gratulacje z okazji objęcia najwyższego urzędu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, oraz wyrazy szacunku i uznania za piękną patriotyczną postawę w kampanii wyborczej oraz w roli Prezydenta Elekta Rzeczypospolitej Polskiej.

Miliony Polaków na całym świecie wiążą z Pana Prezydenturą ogromne nadzieje na poprawę pozycji Polski i wizerunku Polaków na arenie międzynarodowej. Mamy świadomość, że ogrom oczekiwań związanych z Pana Prezydenturą to wielki ciężar do udźwignięcia nawet dla giganta. Dlatego deklarujemy nasze nieustające wsparcie w dziele budowy silnej, bezpiecznej i powszechnie szanowanej Polski; takiej Polski, która będzie się szczycić swoją wspaniałą wielowiekową historią, kulturą i tradycją; takiej Polski, z której będziemy dumni.

Sprawowanie Urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to wielki honor i wielka odpowiedzialność. Życzymy, więc Panu błogosławieństwa bożego w wypełnianiu historycznej misji przywódcy Narodu Polskiego. Życzymy również dużo sił i wytrwałości w trudnej i często niewdzięcznej, ale ogromnie ważnej i potrzebnej pracy na rzecz Polski i Polaków. Mamy również nadzieję, że sprawy Polonii amerykańskiej, która w swej większości czuje się bardzo związana z krajem, będą bliskie Panu oraz Pana współpracownikom.

Raz jeszcze serdecznie gratuluję objęcia Urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i życzę owocnej Prezydentury dla dobra Polski i Polaków.

Z wyrazami najwyższego szacunku i uznania,

Maria Szonert Binienda

Wiceprezes ds. Polskich
Kongres Polonii Amerykańskiej