Fototerapia pozwala skorygować zmarszczki i rozszerzone naczynka w ciągu kilku tygodni

 

Zmarszczki, przebarwienia i rozszerzone naczynka są często przyczyną obniżonej samooceny i utraty pewności siebie. Niedoskonałości te można obecnie skutecznie skorygować za pomocą laseroterapii. Jej działanie wzmacnia podanie pacjentce jej osocza, które pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Efekty zabiegu pojawiają się po kilku tygodniach i utrzymują się przez około rok.

Wraz z upływem lat na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek i przebarwień. Zmiany te mogą być nasilone przez ekspozycję na słońce, czynniki genetyczne oraz styl życia. Zdarza się, że niedoskonałości skóry, szczególnie w widocznych miejscach, są przyczyną obniżonej samooceny i utraty pewności w kontaktach interpersonalnych. Takie defekty można obecnie skorygować za pomocą mało inwazyjnych zabiegów laserowych.

– Skuteczne są zabiegi fototerapii, podczas których pozbywamy się przebarwień, zaczerwienień oraz teleangiektazji. Wykorzystujemy także laser frakcyjny, który stymuluje fibroblasty w skórze – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr n. med. Krzysztof Gojdź z Holistic Clinic.

Cienka wiązka lasera frakcyjnego przebija się przez naskórek i wywołuje kilka tysięcy mikrouszkodzeń w skórze właściwej. Rozwija się miejscowy stan zapalny o bardzo niewielkim nasileniu, który pobudza fibroblasty do wytwarzania większej ilość kolagenu. Dzięki temu dochodzi do ujędrnienia i wygładzenia okolic poddanych zabiegowi.

W celu dodatkowego wzmocnienia efektów fototerapii, wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe pobrane od pacjentki, które regeneruje skórę i stymuluje procesy rewitalizacji.

– Osocze bogatopłytkowe to tak naprawdę nasze autologiczne dobrodziejstwo, które mamy we krwi. Odwirowujemy naszą krew, pobieramy osocze bogatopłytkowe, które ma w sobie płytki krwi, a płytki krwi mają w sobie czynniki wzrostu, które pobudzają fibroblasty do jeszcze większego wytwarzania kolagenu. Oczywiście dodatkowo mają jeszcze czynniki regenerujące i przyspieszające gojenie po zabiegu laserowym – tłumaczy Krzysztof Gojdź.

Zastosowanie kompleksowej, potrójnej terapii doprowadza do przebudowy kolagenu w skórze właściwiej w przeciągu kilku tygodni do trzech miesięcy po zabiegu. Przebarwienia, zaczerwienienia i teleangiektazje są usuwane na stałe, natomiast ujędrnienie skóry i wygładzenie zmarszczek utrzymuje się przez rok. Cena jednego zabiegu, w zależności od obszaru i partii ciała na jakiej jest wykonywany, wynosi od 400 zł do 1,8 tys. zł.

http://www.lifestyle.newseria.pl/