„Fascynujący świat pająków i skorpionów”

https://www.mck.skarzysko.pl

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zwiedzania wystawy „Fascynujący świat pająków i skorpionów”. Taki napis widniał na plakacie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej. Redakcja Polish News wybrała się zatem na tę niezwykłą wystawę.

Nietuzinkowa prezentacja

Na wspomnianej wystawie zobaczyliśmy ponad 35 żywych okazów pajęczaków. Wśród nich zaprezentowany był jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti, a także jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi oraz liczne skorpiony.

Pająki wyciągamy z terrarium o każdej pełnej godzinie

Prezentowane zwierzęta były zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniały oglądającym bezpieczeństwo. Najbardziej łagodne ptaszniki w ciągu dnia były wyciągane z terrariów, a odwiedzający wystawę mieli możliwość wzięcia ich do ręki. Zainteresowani tymi zwierzętami, garść cennych informacji mogli uzyskać od ich opiekuna.

Cel edukacyjny wystawy

Wystawa ta jak nie trudno się domyśleć, miała cel edukacyjny. Pozwalała nam ona zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, dosyć rzadko spotykane tego rodzaju szaty fauny. Bliski kontakt z żywymi okazami tych zwierząt, to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Ewa Michałowska – Walkiewicz