Żeglarski projekt Nataszy Caban

Darwin, Australia, 24 lipiec 2008

Trasa mojego rejsu podzielona została na etapy, z których pierwsze trzy mam już za sobą pozostawiąc za rufą mojego zaledwie dziesięciometrowego jachtu jedną piątą trasy. W chwili kiedy pisze ten list, mój jacht „Tanasza Polska” znajduje się w Darwin, gdzie przygotowuję go do kolejnego etapu prowadzącego na Wyspy Kokosowe. Projekt mój, choć dotyczy w dużej mierze samotniczego wyczynu sportowego ma także na celu pokazanie ludziom jak ogromną siłę mogą mieć nasze marzenia. Pragnę propagować żeglarstwo jako niezwykłą szkołę charakteru oraz promować wśród dzieci i młodzieży aktywną postawę wobec ochrony środowiska naturalnego.

Natasza's map

Z głębi serca chcę przyczynić się do tego, aby dzięki mojemu rejsowi choć jedno niepełnosprawne lub ciężko chore dziecko mogło spełnić swoje marzenia. Mogę tego dokonać realizując swój autorski program „lekcji motywacyjnych” w szkołach, a także wywiązując się ze zobowiązań jakie wynikają z mojej współpracy z Fundacją „Mimo wszystko”. Wspólnie z Przewodniczącą tej Fundacji Panią Anną Dymną pracujemy nad pomysłem wysłania na niektóre z moich przystanków kilkorga z podopiecznych jej Fundacji.  

Do dnia dzisiejszego udało się nam zebrać na ten cel 28.000 PLN. Moje zaproszenie na odwiedzenie mnie na Wyspach Kokosowych podczas mojego najbliższego przystanku na wodach terytorialnych Australii, przyjęła Karolinka Sawka – dwukrotna finalistka konkursu Zaczarowanej Piosenki Marka Grechuty, festiwalu, który corocznie organizowany jest przez Fundację „Mimo wszystko”. Karolinka jest wspaniałą, 15-letnią dziewczynką obdarzoną anielskim głosem, która porusza się na wózku inwalidzkim. Aby spełnić jej marzenie o dalekiej podróży potrzebujemy zebrać w ciagu najbliższych tygodni brakujące 7.000 PLN. Jako że darowizny takiej dokonuje się na konto Fundacji, zgodnie z prawem można ją odpisać od podatku (1 procent). Firmy i osoby prywatne, które wspaniałomyślnie zgodziły się finansowo wesprzeć nasz wspólny projekt i wpłaciły środki na organizację wyprawy Karolinki, w większości, skorzystały z takiej możliwości.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc i finansowe wsparcie naszych starań. W celu organizacji tej wyprawy utworzone zostało specjalne podkonto Fundacji, na które można przekazywać darowizny: Bank Zachodni WBK S.A., nr 51 1090 1665 0000 0001 0906 2895 z dopiskiem ‘Rejs z Nataszą’. Jeśli przekaz pochodzi z zagranicy należy numery konta poprzedzić przypisem PL oraz podać tzw. swift code: WBKPPLPP. W zamian mogę zaoferować podkreślenie nazwy Państwa Firmy jako sponsora przedsięwzięcia na oficjalnej stronie wyprawy (www.nataszacaban.com) oraz w mediach, które objęły patronat nad moim projektem, między innymi w stacji telewizyjnej TVN24, gdzie relacjonowana będzie wizyta Karolinki na antypodach.

Natasza's LogoMoja chęć niesienia pomocy potrzebującym z pewnością nie zakończy się wraz z dopłynięciem do mojego ostatniego portu latem 2009. Po ukończeniu podróży, zamierzam między innymi opublikować pamiętnik, a dochód ze sprzedaży książki przeznaczyć na cele dobroczynne. Nie zapomnę także o chorych dzieciach opowiadając małym pacjentom o potrzebie walki z chorobą, aby móc realizować nawet najbardziej śmiałe marzenia. Liczę, że wspomożecie Państwo powyższy projekt nadania wyczynowi sportowemu charakteru akcji charytatywnej. Pozwoli to nam na spełnienie marzeń chorych i niepełnosprawnych dzieci poprzez pokazanie im świata, którego inaczej nigdy nie miałyby szansy zobaczyć.

Łączę wyrazy szacunku,

Natasza Caban

http://www.nataszacaban.com/

Informacje o Fundacji „ Mimo Wszystko” można znależć na stronie www.mimowszystko.org

Mimo wszystko                                                           

Ludzie postepuja nierozumnie                             

nielogicznie i samolubnie –                                             

kochaj ich mimo wszystko.                                             

Jeśli czynisz dobro                                                         

oskarżą Cię o egocentryzm                                             

czyń dobro mimo wszystko.                                            

Jeśli odnosisz sukcesy                                        

zyskujesz fałszywych przyjaciół                          

i prawdziwych wrogów –                                                

odnoś sukcesy mimo wszystko.                           

To co budujesz latami,                                       

może runąć w ciągu jednej nocy –                                   

buduj mimo wszystko.                                       

Ludzie w gruncie rzeczy                                     

potrzebują Twej pomocy,                                               

mogą Cię jednak zaatakować –                           

pomagaj mimo wszystko.                                               

Dając światu najlepsze co posiadasz                               

otrzymujesz ciosy –                                                        

dawaj światu najlepsze co posiadasz,     

mimo wszystko.