Dzień Pracownika Socjalnego

 

Dzień Pracownika Socjalnego, to święto obchodzone w dniu 21 listopada każdego roku, na mocy zapisu ustawodawczego z dnia 29 listopada 1990 roku. Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku- Kamiennej, zaprosił naszą redakcję na uroczyste obchody tego święta.

Historia

Dzień 21 listopada, upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w roku 1989, na którym spotkali się pracownicy socjalni z Jackiem Kuroniem. Dzień Pracownika Socjalnego, jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych. Sposób świętowania tego Dnia, ma w Polsce wieloletnią tradycję.Składają się na nią spotkania z przedstawicielami władz lokalnych, w trakcie których pracownicy socjalni oraz inni pracownicy pomocy społecznej otrzymują nagrody i wyróżnienia.


Na świecie
W innych krajach, obchodzony jest Dzień Pracy Socjalnej. Jest to tak zwany SWAD – Social Work Action Day. Wówczas to pracownicy fetują luksusowymi lunchami swoje święto, a niejednokrotnie dyrekcja zespołu pracowników socjalnych funduje im wycieczki i kilkudniowy odpoczynek w znanych kurortach.

Redakcja Polish News, miała okazję być na występie zespołu Perły z lamusa, który uświetnił obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Skarżysku – Kamiennej.

Ewa Michałowska – Walkiewicz
[email protected]