Dociekliwi znowu w akcji!

Laureaci konkursu przeprowadzonego przez McDonald’s odwiedzili kluczowych dostawców sieci restauracji. Podczas wyjazdu w dniach 5 – 6 lutego Dociekliwi wzięli pod lupę zakład OSI Food Solutions w Ostródzie oraz fabrykę frytek Farm Frites w Lęborku.

Konkurs „Dociekliwi” dla fanów McDonald’s został zorganizowany po raz drugi. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwuetapowym konkursie sprawdzającym wiedzę uczestników na temat jakości produktów McDonald’s. Finałowym zadaniem było przekonanie jury za pomocą filmiku, dlaczego to właśnie oni powinni zostać Dociekliwymi. Nagrodą w konkursie była wycieczka do dostawców McDonald’s oraz tablety iPad. Jury wyłoniło 10 najbardziej przekonujących Dociekliwych, a w dodatkowym konkursie przeprowadzonym przez blogera StayFly wybranych zostało jeszcze 5 osób.

 

Podczas pierwszego dnia wycieczki finaliści konkursu odwiedzili zakład OSI pod Ostródą, skąd każdego dnia dostarczane są najwyższej jakości burgery wołowe do restauracji McDonald’s w całej Polsce. Dociekliwi wnikliwie sprawdzali cały proces przygotowania burgerów wołowych, od kontroli mięsa wołowego, do jego mielenia oraz formowania i mrożenia krążków wołowych.

W trakcie drugiego dnia Dociekliwi skontrolowali produkcję złocistych frytek w zakładzie Farm Frites w Lęborku. Wizyta pozwoliła prześledzić proces produkcji frytek od ziemniaka aż do gotowego produktu. Pracownicy OSI i Farm Frites wyczerpująco

http://www.lifestyle.newseria.pl/