Dekoracje wielkanocne

Aby było pięknie i uroczyście

Wielkanoc to święto wiosny, odnowy ludzkiego ciała po długiej zimie i oczywiście Zmartwychwstania Pańskiego. Towarzyszy temu świętu też określona paleta kolorów, które mają dla nas niebagatelne znaczenie.

Znaczenie barw wielkanocnych

Kolor bieli, żółcień oraz zieleń, to barwy szczęścia, nadziei, zdrowia i czystości. Ważne są także wszelakie dekoracje wielkanocne, które muszą być przesączone wspomnianymi barwami i figurkami. Powinny one zatem zawierać baranka jako znak ofiary Jezusa za ludzkie grzechy. Zielona trawka to symbol nowego życia w nadziei, że będzie ono lepsze bo z Jezusem. A żołty kolor to symbolika szczęścia opływającego we wszelkich dostatkach.

Wspaniały duet

Wielkanoc i wiosna, jak zatem widzimy to duet idealny. Dlatego też dekorując dom z okazji nowej pory roku, można zarazem przygotować go na wielkanocne święta. Każda dekoracja wielkanocna musi być ustawiona na stole, gdzie będą spożywane świąteczne potrawy, a niektóre z nich muszą być zawieszane na firankach lub ustawiane na okiennych parapetach. A są to rzeżuszkowe trawki z kolorowymi jajkami lub też zielone zboże, na którym ustawione są żółte kurczaczki symbolizujące nowe życie.

Wybór wspomnianych dekoracji jest duży. A każda z nich wniesie do naszego domu dodatkową dozę radości i szczęścia.

Ewa Michałowska – Walkiewicz