Dębowa Aleja Niepodległości w Chicago

Szanowni Państwo,

Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie informuje, że Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza polonijne i polsko-amerykańskie organizacje, instytucje, fundacje, stowarzyszenia, kluby, parafie, szkoły i osoby prywatne na uroczyste sadzenie dębów w ramach projektu Dębowa Aleja Niepodległości.

Uroczystość rozpocznie się punktualnie o godzinie 11.11 w sobotę 29 września 2018 roku w Ośrodku Młodzieżowym Związku Narodowego Polskiego pod adresem: 10701 River Road, Yorkville/Plano, IL.

Projekt zainaugurowany w Chicago w Narodowe Święto Trzeciego Maja w 2018 r. realizowany jest we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Chicago, Związkiem Narodowym Polskim oraz Ośrodkiem Młodzieżowym Związku Narodowego Polskiego.

Aleja stworzona z drzew dębowych, mających odniesienie do majestatu siły i przetrwania pozostawi ślad po pokoleniach Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia zamieszkałych w Stanie Illinois, który obchodzi 200. rocznicę przyłączenia do Stanów Zjednoczonych. Inicjatywa upamiętnia wydarzenie sprzed wieku i polega na posadzeniu 100 drzew dębowych w hołdzie tym, którzy za wolną Ojczyznę życie oddali i tym, którzy pamięć o Nich pragną zachować dla przyszłych pokoleń.

Projekt otrzymał patronat Senatu RP, Konsulatu Generalnego RP w Chicago i zgodę na wykorzystanie loga Programu Niepodległa decyzją Pełnomocnika Rządu do Spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 21 września 2018 r.

 Organizatorzy zapraszają również do współpracy wszystkich chętnych do posadzenia dębu w okolicy swego zamieszkania, przy parafii, szkole lub siedzibie organizacji w ramach projektu Dębowa Aleja Niepodległości.

 

Kontakt:

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce6

544 W.Higgins Ave., Chicago, IL 60656

e-mail: [email protected]

www.facebook.com/DebowaAlejaNiepodleglosci/