Co czeka pasażerów linii lotniczych w 2019 roku?

Wzrostem cen za paliwo czy możliwością wprowadzenia podatku lotniczego za emisję CO2. Jednak w obliczu wyzwania, jakim jest „overtourism”, linie lotnicze nie powinny nakładać na pasażerów kolejnych opłat, tak jak w tym roku przy zmianie polityki bagażowej. Należałoby natomiast zastanowić się nad rozwiązaniem sytuacji tak dużego zainteresowania lotami, np. poprzez korzystanie z większych samolotów. Obciążanie pasażerów dodatkowymi kosztami nie jest w tym przypadku właściwą drogą – mówi Magdalena Bursa-Łapińska.

Postęp cyfrowy i sztuczna inteligencja

Ekspert AirHelp jest przekonany, że nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz sztuczna inteligencja będą miały coraz większy wpływ na rynek lotniczy. W branży udogodnienia te pozwolą w głównej mierze na pomoc pasażerom. Przykładem czego może być aplikacja AirHelp, która w ciągu kilku sekund, pozwala podróżującym będącym jeszcze na lotnisku sprawdzić swoje uprawnienia do odszkodowania za zakłócony lot.

W ciągu kilku najbliższych lat będziemy w stanie zarządzać wnioskami pasażerów o odszkodowanie w dużej mierze automatycznie, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Prognozujemy, że nasz robot firmowy Lara będzie w stanie zaangażować się w ten proces w 80-90%, podczas gdy obecnie to ok. 50% – podsumowuje radca prawny AirHelp.

źródło: AirHelp, http://ttg.com.pl
foto: Pixabay