Czarno-białe trendy w 2014

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C

W tym roku dość często słyszę, że czarno-biały trend powrócił. Moim zdaniem ten trend nas nigdy nie opuścił. Jest to najbardziej klasyczne zestawienie kolorów, które jest też jedną z ulubionych palet polecanych przez projektantów wnętrz zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych przestrzeni. Według mnie zestawienie koloru czarnego z białymprezentuje dramatyczny kontrast, poczucie luksusu, ponadczasowość oraz prosty, ale wyrafinowany wygląd. Dlatego nic dziwnego, że czarno-białe wnętrza są ciągle popularne.

Czarny i biały identyfikujemy często z pojęciem minimalizmu. Ograniczona kolorystyka, proste linie, geometryczne kształty, minimalistyczne meble i gładkie powierzchnie cechują takie właśnie wnętrza. Wybór czarno-białej kolorystyki zazwyczaj kojarzy się z niezależnością, praktycznością i elegancją.

Black & White to klasyczne połączenie, które nigdy nie wychodzi z mody, ale stało się ono ostatnio bardziej stonowane. Czarny kolor nie jest już taki surowy, przechodzi on w ciemne szarości w odcieniu grafitu (kolor ten zwany jest czasami „czarnym paryskim”). Przejście do bardziej miękkich odcieni czerni i bieli zaciera ostrą krawędź tego kontrastu. Dzięki tej nowej tendencji „zmiękczającej” możemy uzyskać niepowtarzalne, reprezentacyjne wnętrza, które równocześnie będą wygodne i relaksujące. 

Anna Grochowska NCIDQ, IIDA, LEED AP ID+C
ANNALINE INTERIOR DESIGN, LLC
[email protected]
http://annalineid.wix.com/annalineid