Charytatywna aukcja

 

Wigilia i okres Bożego Narodzenia, należą do najpiękniejszego czasu w całym roku. Nie wolno nam zatem zapomnieć w tym czasie o najbiedniejszych, którzy często ukrywają swoją krzywdę od losu przed innymi. Pani Cecylia Wrzałkowska, zorganizowała w swoim ogrodzie aukcję, na której sprzedawane były dzieła różnych artystów, a pieniądze uzyskane w ten sposób, będą przekazane na pomoc dla najbiedniejszych z okolic Opola.

Moje figury świętych

-Oddałem na aukcję kilka figur drewnianych, które przedstawiają osoby święte. Najbardziej podoba się uczestnikom aukcji figura świętej Honoraty z uniesioną w górze lirą. Myślę, że sprzedaż właśnie tego działa, które wyszło spod moich rąk, będzie najbardziej dochodowa. Chcę pomagać innym, chcę im nieść pomoc na miarę tego co potrafię. To według mnie czyni człowieka szlachetnym- relacjonuje Jacek Boczek.

Moja gitara

-Kiedyś rodzice kupili mi pierwszą gitarę, która sprawiała mi wielką radosć. Wszystkie imprezy u kolegów, a także akademie w podstawówce były oprawiane moją na niej grą. To dla mnie prawdziwy skarb i odzwierciedlenie mojej młodości. Dziś, kiedy nie bardzo mogę pomóc finansowo potrzebującym, wystawiam na aukcję właśnie moją gitarę, która być może sprawi radość komuś tak jak przed laty mnie, a przede wszystkim przyniesie pieniążki dla tych, którzy ich potrzebują- dodaje Jan Adamek.

To cudownie, że możemy czerpać radość z dawania innym tego, czego im potrzeba. Okres świąt to szczególny czas, aby właśnie potrafić dzielić się z innymi.

Ewa Michałowska- Walkiewicz