Była Premier RP Hanna Suchocka z wizytą w Konsulacie RP w Chicago

 

Hanna Suchocka, b. Premier RP w latach 1992-93, b. Minister Sprawiedliwości (1997-2000) i b. Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej (2001-2013) była gościem w Konsulacie Generalnym RP w Chicago 30 października 2014 r., gdzie spotkała się z przedstawicielami lokalnej społeczności polonijnej i polskimi mediami.

Konsul, Robert Rusiecki i Anna Suchocka

Pani Hanna Suchocka przebywała w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Nanovic Institute for European Studies działającego w ramach Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana, gdzie 28 października br. wygłosiła wykład pt. „Demokratyczna Polska: 25 lat po upadku komunizmu”.

Anna Suchocka z przedstawicielami Polonii

Podczas spotkania z Polonią Hanna Suchocka mówiła o dokonaniach Polski od czasu odrodzenia się polskiej demokracji 25 lat temu i upadku komunizmu w Polsce i pozostałych państwach regionu. Hanna Suchocka podzieliła się z zebraną publicznością refleksjami dotyczącymi fundamentalnego i najważniejszego dla przemian, jakie miały miejsce w Polsce i pozostałych krajach regionu po 1989 roku, znaczenia wyborów z 4 czerwca. Pytania publiczności odnosiły się również do okresu sprawowania przez Hannę Suchocką funkcji publicznych: Prezesa Rady Ministrów i Ambasadora przy Stolicy Apostolskiej.

Anna Suchocka z red. Andrzejem Mikołajczykiem

Konsulat Generalny RP w Chicago
1530 N. Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610

Foto: Andrzej Mikołajczyk