Budowa parków i placów zabaw w Domach Dziecka w Polsce.

 

Wydawać się może, że kontekście „braku wszystkiego” w placówkach opiekuńczych jakimi są domy dziecka w Polsce, kwestowanie na ten cel może być drugoplanowe, ale jak mówi polskie przysłowie „ Nie samym chlebem człowiek żyje”.

Dzieci poznają świat poprzez doświadczenie, głównie poprzez zabawę. Dobrze wyposażony, bezpieczny plac zabaw to pole na, którym dzieci mogą realizować własną aktywność. Dzięki temu rozwijają sprawność fizyczną. Dobór urządzeń na placach zabaw nie jest przypadkowy. Każde spełnia określone funkcje ( huśtawka, drabinki, karuzela, zjeżdżalnia, piaskownica, tor przeszkód) uczą kontrolować własne ciało ,ćwiczą równowagę i koordynację ruchów, motorykę dużą i małą, siłę mięsni.

Place zabaw to miejsca spontanicznych interakcji społecznych, dzięki nim dzieci trenują umiejętności społeczne, współpracę, współzawodnictwo, kreatywność. Nowoczesne w formie , pięknie zaprojektowane uczą wrażliwości estetycznej i służą nabywania dobrych nawyków spędzania wolnego czasu. Dzięki nim dzieci mogą aktywnie i radośnie wypoczywać na świeżym powietrzu.
Zabawa i ruch sprzyja prawidłowemu rozwojowi psychoruchowemu dziecka, gdyż dostarczają wielu potrzebnych bodzców stymulujących układ nerwowy.

Dzieci wychowywane w domach dziecka nie mają szans na normalne dzieciństwo, same o sobie mówią ,że są z ”bidula”, dzięki realizacji projektów budowy parków i placów zabaw na terenie ich domu mogą pozytywnie zidentyfikować się z miejscem swojego dzieciństwa .

 Członkowie organizacji  ” DOM DZIECKA”- wolontariusze  na międzynarodowych targach  w Chicago w  grudniu ubiegłego roku promują  dzialalnosć organizacji.

W Chicago, które jest największym skupiskiem Polonii za granicą, działa fundacja „ DOM DZIECKA” , która jest organizacją charytatywną założoną ponad dwa lata temu dla ludzi o wielkich sercach, ludzi którym nie jest obojętna krzywda dziecka.

Głównym celem fundacji „DOM DZIECKA” jest budowa Placów Zabaw dla dzieci dla Domów Dziecka w Polsce gdzie placówki nie mają możliwości finansowych ani sponsorów by stworzyć swoim podopiecznym lepsze warunki wychowawcze.

 

Jeżeli ktokolwiek z Państwa, zechciałby wesprzeć ten może mało spotykany i niecodzienny projekt, który jednak jest  bardzo ważny w rozwoju dziecka, prosimy bardzo o kontakt z naszą organizacją.
Odpowiemy na każde pytania.

Donacje pieniężne można wpłacać na stronie: www.domdzieckanfp.org.
Każda donacja może byc odpisana od podatku.

ORGANIZACJA CHARYTATYWNA „DOM DZIECKA ” NFP
127 N. Northwest Hwy., Palatine, IL. 60069
Phone: 847 521-2184 Fax: 224 235- 4225
www.domdzieckanfp.org.
E-mail: [email protected]
https://www.facebook.com/pages/Dom-dziecka/347420485278658