Benefis Barbary Obary

 

W Kielcach, w dniu 23 marca miała miejsce wystawa malarstwa Barbary Obary. Wystawa ta zatytułowana była „Z potrzeby serca”. Oprócz pięknych obrazów, mogliśmy posłuchać też utworów poetyckich, napisanych przez Barbarę Obarę.

Pani Barbara wśród gości i swoich prac

Skarżyska artystka

Barbara Obara mieszkanka Skarżyska – Kamiennej, z wykształcenia jest ekonomistką, absolwentką SGH w Warszawie. Z zamiłowania natomiast jest malarką, pisarką i poetką.

Potrafi też pięknie śpiewać i gwizdać utwory klasyczne muzyki poważnej. Ze sztuką, Basia obcuje już od najmłodszych lat. Barbara Obara pisze wiersze, piosenki i maluje.

Poniżej obrazy p. Barbary

 

Jest samoukiem i tworzy intuicyjnie, ale przede wszystkim czyni to z wielkim optymizmem. Jej obrazy emanują radością i ciepłem. Maluje przede wszystkim kwiaty, ale również nie obcy jej jest pejzaż, portrety i martwa natura. Jest ona zrzeszona w następujących związkach:

-Stowarzyszenie Artystów Plastyków Świętokrzyskich w Kielcach

-Klub Artystów Plastyków w Skarżysku-Kamiennej

-“KAP 69” przy OKK KSM “Miniatura” w Kielcach.

Pani Barbara Obara

Na wspomnianym benefisie, mogliśmy posłuchać utworów muzycznych wykonywanych przez uczennice Szkoły Muzycznej w Kielcach z klasy skrzypiec, a wiersze Basi Obary, były recytowane przez licealistki kieleckie.

Podziękowania za spotkanie  i gratulacje dla artystki p. Barbary Obara

Ewa Michałowska – Walkiewicz