AZS UWM Olsztyn Lakers: Zapowiedź meczu

 

Mecz odbędzie się w Wyszkowie na stadionie WOSIR-u. Oba zespoły są debiutujące w tegorocznych rozgrywkach PLFA1. Nosorożce do tej pory rozegrali już dwa spotkania, w tym inaugurujące z Bydgoszcz Archers na wyjeździe, gdzie wygrali w spektakularny sposób odrabiając w czwartej kwarcie straty punktowe. Więc pierwsze kroki w pierwszej lidze były dla naszych przeciwników satysfakcjonujące.

Gorzej pokazali się w kolejnym spotkaniu w Poznaniu, gdzie wyraźnie ulegli tamtejszej drużynie Kozłów. Całe środowisko footballowe w Polsce zastanawiało się, jak wypadną Rhinos w rozgrywkach PLFA1, biorąc pod uwagę nowe zasady ligowe, mocno ograniczające ilość importowanych zawodników w składzie meczowym. Wyszkowianie szybko udowodnili, że nie przejmują się owymi ograniczeniami i zaprezentowali się dobrze.

” Nie lekceważymy przeciwnika. Wiemy, że to świetna i poukładana drużyna. Mecz będzie ciężki, a my będziemy musieli zostać w pełnym skupieniu, nie pozwalając sobie na tak wielką ilość błędów, jaka miała miejsce w meczu z Sharks”. Komentuje trener AZS UWM Olsztyn Lakers Jamar Dials.


Jeśli chodzi o naszą drużynę, mieliśmy dwa tygodnie przerwy w zmaganiach ligowych i nie marnowaliśmy tego czasu. Skupiliśmy się mocno na wyeliminowaniu mnóstwa błędów, które nas pogrzebały w pierwszym meczu w Warszawie. Jesteśmy gotowi i skupieni na najbliższym spotkaniu i mamy wielką ochotę i ambicję, aby powtórzyć wyczyn z zeszłorosznych półfinałów.

“Jesteśmy w świetnej formie. Te dwa tygodnie przerwy pozwoliły nam na wyleczenie kontuzji oraz przeanalizowanie gry przeciwnika. Uważam, że jesteśmy gotowi, aby tym razem przywieźć do Olsztyna zwycięstwo”. Tak komentuje formę Lakers Jamar. Na pytanie co myśli o niedzielnym meczu, odpowiada dyplomatycznie: “Mecz będzie świetny. Obie drużyny mają wiele do pokazania i udowodnienia. Wygra ta bardziej skupiona i zdyscyplinowana”.

Przypominam aktualną sytucję w północnej grupie PLFA1:

mecze z/p +/- PKT.
1. Sharks 2 2/0 53 4
2. Kozły 1 1/0 21 2
3. Rhinos 2 1/1 -13 2
4. Lakers 1 0/1 -13 0
5. Archers 2 0/2 -48 0