AZS UWM Olsztyn Lakers: Pierwsza wygrana „u siebie”

Mecz odbył się dziś (09.04.) na boisku w Kortowie i zakończył się wynikiem 23-7 dla Jeziorowców.

Od samego początku była widoczna przewaga Olsztyńskiej drużyny nad gośćmi. Już w pierwszym drivie, systematycznie zdobywaliśmy jardy, których zakończeniem zajął się Przemysław Mac, zdobywając pierwsze 6 punktów.

Podwyższenie wykonał Piotr Gołacki za 1 punkt. reszta kwarty w dużej mierze polegała na zatrzymywaniu przez naszą defensywę ataków Łuczników.

W drugiej kwarcie ponownie punktami mogli pochwalić się tylko gospodarze. Patryk Rutkowski po 6-cio jardowym biegu zdobywa kolejne 6 punktów. Podwyższenie oczywiście ze stoickim spokojem, wykonuje Piotr Gołacki.

Po przerwie, przez moment dało się wyczuć rozluźnienie Olsztynian co bezlitośnie wykorzystali goście, posyłając w nasze pole punktowe Jakuba Kubackiego. Podwyższenie Archers udane, wykopane przez Pałaszewskiego.

Obrona Łuczników nie dawała za wygraną i kolejne próby zdobycia przyłożenia musieliśmy zakończyć kopnięciem za 3 punkty, które oczywiście perfekcyjnie wykonał Piotr Gołacki z odległości 42 jardów.

W czwartej kwarcie Archers znów próbowali wyrwać dla Lakers małe punkty z garści ale nieudane podanie Ich młodego rozgrywającego bezlitośnie wykorzystał Jamar Dials, przechwytując footballówkę i meldując się w polu punktowym gości. Podwyższenie Piotra tym razem nieudane zatrzymało wynik na 23-7.

Był to wspaniały mecz, twarda rywalizacja. Wiele emocji jak zwykle dostarczały nam podania do Przemka Banata oraz fenomenalne biegi Kamila Polskiego. Teraz czekają nas dwa tygodnie regeneracji i odpoczynku i już za dwa tygodnie zapraszam na nasz kolejny domowy mecz gdzie podejmiemy Poznańskie Kozły.