Autor biografii Zbigniewa Brzezińskiego z wizytą w Chicago

 

Andrzej Lubowski, ekonomista, dziennikarz, autor m.in. biografii Zbigniewa Brzezińskiego pt. ‘Zbig. Człowiek, który podminował Kreml’, która ukazała się również po angielsku, czy ‘Świat 2040: Czy Zachód musi przegrać?’ przybywa do Chicago na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Chicago Pauliny Kapuścińskiej.

Podczas wizyty Andrzeja Lubowskiego w Chicago, Konsulat zorganizuje jego spotkanie z mediami i przedstawicielami społeczności polonijnej w czwartek, 20 lutego br. o godz. 16:30 w siedzibie polskiej placówki przy 1530 N. Lake Shore Drive.

Rozmowę w obecności mediów poprowadzi red. Daniel Bociąga z Polskiego Radia Chicago 1030AM. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. spraw gospodarczych Polski przez pryzmat jej dokonań u progu tegorocznej 25. rocznicy przemian gospodarczo-ustrojowych po 1989 oraz jej roli w regionie. Dyskusja dotyczyć będzie również wątków biograficznych doradcy Prezydenta USA Jimmy’iego Cartera Zbigniewa Brzezińskiego w kontekście walki z komunizmem i roli USA w przemianach w Europie Środkowej i Wschodniej. Podczas spotkania goście będą mieli możliwość zadania pytań gościowi.

Andrzej Lubowski spotka się również z amerykańskimi studentami historii Uniwersytetu Loyola w środę, 19 lutego br. Podczas zajęć prowadzonych przez Profesora Marka Suszko Andrzej Lubowski omówi wpływ wydarzeń z lat 1980-tych w Polsce na ówczesną Europę i świat. Andrzej Lubowski spotka się również z członkami Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej podczas spotkania pn. „Business After Hours”. Więcej informacji o tym spotkaniu: Polish American Chamber of Commerce, tel: 773-205-1998, e-mail [email protected]

Strona internetowa Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl
Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Foto: http://merlin.pl/