„Art for Heart 2014” („Sztuka dla serca 2014”)

Muzeum Polskie w Ameryce i Fundacja Dar Serca zapraszają artystów do zgłaszania udziału w czwartej dorocznej wystawie „Sztuka dla serca” („Art For Heart”). Zgłoszenia przyjmowane są na stronie internetowej: ww.artforheartchicago.org do 1 sierpnia 2014 r.

 

Po trzech latach wielkiego wsparcia ze strony artystów jak i społeczności, Muzeum Polskie w Ameryce i Fundacja Dar Serca przygotowuje kolejną wystawę „Sztuka dla serca IV” („Art for Heart IV”). Uroczyste otwarcie planowane jest na 4 października 2014 r. Jak co roku będzie to doskonała okazja dla artystów z różnych dziedzin sztuki do zaprezentowania i sprzedaży dzieł, zapoznania się ze społecznościa wspierając przy okazji dwa szczytne cele. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej wystawie przyjmowane będą do 1 sierpnia 2014 r.Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.artforheartchicago.org.

Fundacja Dar Serca jest organizacją charytatywną, umożliwiającą leczenie ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Polski i innych krajów Europy, które nie mają szans na pomoc u siebie. W ciągu dwudziestu lat działalności fundacja ta przyjęła i zaopiekowała się kilkuset dziećmi, które dzięki temu odbyły leczenie w nowoczesnych klinikach.

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym ze starszych i większych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję sztuki, pamiątek historycznych i dokumentów oraz przechowuje bezcenny księgozbiór. Bibliotekę i Archiwum odwiedza wielu historyków, naukowców, studentów i genealogów. MPA prowadzi aktywną działalność na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.
Sztuka dla Serca 2014/Art for Heart 2014