5- lecie Szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills

Wprawdzie za czasów panowania Kazimierza Wielkiego Walentynek jeszcze nie znano, ale każdy z nas z lekcji historii wie, że król ten przyczynił się do rozkwitu naszego państwa. Tak też rośnie w siłę Polska Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills, która podążając za wzorem swojego patrona, za najwyższy cel stawia dobie wykształcenie młodych ludzi w duchu patriotyzmu i miłości do drugiej Ojczyzny.

Szkoła na początku swojej działalności liczyła zaledwie 48 uczniów. W chwili obecnej, jak podkreśliła dyrektor szkoły, Izabela Przybyła -w naszych murach ponad 300 młodych ludzi uczy się języka, historii, geografii i kultury polskiej. 
Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli rośniemy nie  tylko w szeregi, ale i w siłę, jaką stanowi wiedza i znajomość drugiego języka-podkreśliła pani Iza .

Od lewej dyrektor i założycielka Polskiej Szkoły im. Kazimierza Wielkiego,p. Izabela Przybyla i p. Sławomir Panek

Jubileusz był również okazją do wspólnej zabawy, której tematem przewodnim były Walentynki. Począwszy od słodkich pączków domowej roboty, poprzez dekoracje, a na walentynkowych kreacjach kończąc, wieczór obfitował w dobry humor i przyjazną, serdeczna atmosferę.

Niezwykłym akcentem był również występ młodych adeptów sztuki tanecznej ze ,,Studia 5 Słoneczko” w Justice, którzy zachwycili zgromadzonych gości zarówno pięknymi układami choreograficznymi jak i lekkością ruchów. 

Młodzi adepci sztuki tanecznej zchwycili zgromadzonych gości 

Zwieńczeniem jubileuszowo-walentynkowej zabawy była  loteria fantowa, na której obok licznych nagród główna nagrodą był telewizor.

Szczęśliwi i zadowoleni posiadacze nagród a także pozostali goście bawili się do późnych  godzin nocnych, bo przecież taniec to ,,międzynarodowy  język przyjaźni ”.

Tradycyjne karnawałowe słodkości … uczta dla podniebienia 

Gościom dopisywał dobry humor 

Bo taniec to najlepszy sposób wyrażania uczuć…. 


Tekst i zdjęcia:
Elżbieta Berkowicz

http://www.szkolakazimierzawielkiego.org/