45 MIĘDZYNARODOWY BAL POLONAISE W MIAMI

Autor: Ania Navas

Jak co roku od wielu lat w pełni sezonu zimowego na Florydzie Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami założony przez Lady Blankę A. Rosenstiel organizuje wielki “Bal Polonaise”. W tym roku, to prestiżowe wydarzenie będzie miało miejsce w sobotni wieczór, 4 lutego 2017 w Hotelu Eden Roc w Miami Beach, FL.

Tegoroczny Bal Polonaise odbędzie się już po raz 45 i będzie tematycznie poświęcony osiągnięciom polskich architektów oraz inżynierów w świecie.

Honorowy patronat na balem roztoczył niedawno mianowany Ambasador RP w Waszyngtonie prof. dr. hab. Piotr Wilczek.

Gościem specjalnym Balu Polonaise będzie w tym roku Senator RP Anna Maria Anders, sprawująca urząd sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego.

Prezesami tegorocznego Komitetu Organizacyjnego Balu Polonaise są: Lady Blanka A. Rosenstiel oraz hrabina Barbara Pagowska – Cooper.

Podczas uroczystości nadane zostaną specjalne wyróżnienia i nagrody honorowe. Złotymi Medalami Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie projektowania środowiskowo żywotnych społeczności, które promują fizyczne i socjalne dobre samopoczucie mieszkańców nagrodzona zostanie Elizabeth Plater- Zyberk, architekt międzynarodowy oraz prof.dr. Krzysztof Palczewski, znany w świecie naukowiec za znaczące i postępowe osiągnięcia naukowe w dziedzinie badania wzroku.

Nagrodę ” Amicus Poloniae” z rąk Ambasadora RP w Waszyngtonie za szczególne wysiłki w promowaniu współpracy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską otrzyma znany filantrop Ruby Bacardi.

Natomiast specjalne wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie międzynarodowych współczesnych projektów architektonicznych oraz projektów rekonstrukcji i prezerwacji obiektów zabytkowych w Polsce otrzyma z rąk Lady Blanki Rosenstiel, międzynarodowy architekt Zbigniew Jarosz.

Podczas balu zaprezentowany zostanie specjalny program artystyczny promujący kulturę polską. Nazajutrz, w niedzielę 5 lutego między godz. 11.30 a 2.30 po południu zostanie wydany specjalny brunch w sali balowej Hotelu Eden Roc.

W celu rezerwacji oraz zakupienia biletów na ten wyjątkowo znaczący dla Polonii bal prosimy odwiedzić stronę internetową Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami.

www.ampolinstitute.org

Zdjęcia: http://www.ampolinstitute.org/pdf/pol_ball/2015-Brazil.pdf

Poprzednie bale można oglądać na youtube, linki:
https://www.youtube.com/watch?v=01uFU6nGVN8
https://www.youtube.com/watch?v=Rw4XQyViaCU