40-ta Parada Dumy w Chicago

Parade

 

Parade

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40 lat temu w pod nowojorskim barze Stonewall rozpoczęła się nowa era walki  o prawa człowieka oraz o prawa mniejszości seksualnych, gdzie to geje i lesbijki powiedzieli zdecydowane „nie” poniewieraniu oraz bezustannym atakowaniu ich przez policję.

Tego samego roku w Chicago maszerowali aktywiści i przedstawiciele mniejszości seksualnych.
Od tamtego czasu wiele sie zmieniło.

 Zmieniła sie również i sama parada, gdzie już nie ma cichego wykrzykiwania rządań o akcpetację, a zamiast nich pojawiły się głośnei dumne okrzyki ze swojej orientacji seksualnej i akceptacji większości społeczeństwa.

Chicago

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po raz kolejny przez osiemnaście bloków przeszła najgłośniejsza
i najbarwniejsza kawalkada wśród chicagowskich parad. I najbardzej liczna.
Ponad 250 grup maszerowało ulicami Halsted i Broadway reprezentując organizacje reprezentujące gejów i lesbijki oraz inne mniejszości seksualne czy firmy im sprzyjające.
Oprócz praktycznie roznegliżowanych mężczyzn i kobiet, „drag queens” w przepiękych kreacjach gwiazdorsko maszerowali politycy z Gubernatorem Patem Quinem na czele.
Tak jak i Alexi Giannoulias, Lisa Madigan, Greg Harris, Sarah Feigenholtz, czy senator Roland Burris, którzy również pojawili się na paradzie, doskonale zdając sobie sprawę z petencjału elektoralnego leżącego w tym środowisku.

„Pride Parade” ściąga do dzielnicy gejowskiej Boystown całe rodziny, ludzi w każdym wieku i każdej narodowości, bowiem każdego roku mają oni okazję zobaczyć najwymyślniejsze i najrożniejsze w formach, kolorach i rodzajach platformy i bawić się jeszcze długo po zakończeniu parady.

Dla portalu polishnews.com
Ivo Widlak Telelvision Networks
 
Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z tej parady  w galerii  polishnews.com
autorstwa: Ken Brown / KAB Photography
link:
https://www.polishnews.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=310

 

Gay