3majówka dla dzieci – 4 i 5 maja w Copernicus Center

Tradycyjnie już świętujemy 3 maja narodowo i uroczyście, ale też rodzinnie. Po Paradzie, w której dumnie pomaszerują starsi i młodsi, 3majówka – rodzinny festiwal majowy zaprasza dorosłych i dzieci do Copernicus Center. Organizatorzy postarali się o to, aby najmłodsi mieli co najmniej tyle samo radości, co dorośli. Można śmiało powiedzieć, że przytulne wnętrza szacownego budynku oddane będą do wyłącznego użytku dzieci. Zarówno duża scena teatru, jak i scena w Aneksie gościć będą wykonawców, których specjalnością są zabawy z dziećmi, praca z dziećmi, twórczość dziecięca i dla dzieci.

 

W sobotę, 4 maja, scena Krakus w Aneksie Copernicusa zaprasza najmłodszych już od godz. 1pm na spotkanie z Mary Macaroni (śpiew i zabawy muzyczne). Zaraz potem, od 2 do 4pm, zajmą się dziećmi dwaj sympatyczni klauni: Bubu i Awee (Fundacja You Can Be My Angel). Zaproszą dzieciaki do udziału w magicznej podróży pociągiem dookoła świata, z której każdy wyjdzie z magicznym balonem i artystycznie pomalowaną buzią. Gry i muzyczne zabawy dla dzieci to specjalność Bubbles Academy (4pm). Dzień zakończą pokazy taneczne ABC Dance Academy połączone z nauką hip-hopu (4:30–6:00pm).

Niedziela, 5 maja zapowiada się nie mniej atrakcyjnie: program rozpocznie o godz. 1 pm popisem tańca Miss Geri’s School of Dance. O 2:00 pm Magik Blake Alexander zaprosi dzieci na pokaz sztuk magicznych, po czym na scenie Krakusa pojawi się straszny – jaskrawo czerwony, ziejący ogniem Smok Wawelski, którego ujarzmić potrafi tylko Agata Paleczny i jej wspaniała aktorska drużyna Warsztatów Teatralnych Little Stars. Opowieść „Król Krakus i Smok” rozpocznie się o godz. 3:30, tuż po rozdaniu nagród w konkursie Krakusa. Po spektaklu powrócą z kolorowymi balonami śmieszni klauni Bubu i Awee, aby bawić dzieci wesołymi skeczami, konkursami i zabawami. Finał dnia należeć będzie do tancerzy Dance Fever Academy (5:30pm), którzy zapraszają na pokaz i naukę tańca.

Na dużej scenie Copernicusa będzie można obejrzeć w niedzielę trzy zróżnicowane programy. Już od 2:30 zaprasza na swój pokaz Zespół Pieśni i Tańca Wawel. Grupa działa od 8 lat przy Związku Klubów Polskich, pod kierownictwem Krystyny Sanakiewicz i Władysława Stęchłego. Ma w swoim programie tańce i pieśni z różnych regionów Polski, a także tańce tematyczne i piosenki. Program dopełnią polskie pieśni w wykonaniu Chóru Paderewskiego pod dyr. Bolesława Rusnaka.

W programie dla dzieci nie może zabraknąć bajki. Muzycy Paderewski Symphony Orchestra oraz młodzież Akademii Muzyki PaSO zapraszają dzieci i dorosłych na muzyczny spektakl pt. „Wesołe Przygody Koziołka Matołka.” Zabawny tekst Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu Alicji Szymankiewicz będzie ilustrowany wspaniałymi rysunkami Mariana Walentynowicza oraz muzyką graną na żywo przez 15 – osobowy zespół pod dyr. Wojciecha Niewrzoła. Koncert jest częścią kampanii „Cała Polonia czyta dzieciom”.

O godz 6:30 Zespól Pieśni i Tańca „Polonia” serdecznie zaprasza całe rodziny na widowisko historyczne ”Kazimierz Pułaski – Bohater Dwóch Narodów”. Łącząc narracje, film, muzykę, taniec i piękne kostiumy historyczne, Zespół Polonia przedstawi widowisko o bohaterze w walce o niepodległość Polski i Ameryki i jego olbrzymich zasługach dla obu narodów. Głównym celem tego widowiska jest przybliżenie publiczności, a szczególnie młodzieży szkolnej, wiedzy o bohaterskim życiu gen. Kazimierza Pułaskiego.

Przez cały ten czas trwać będą na zewnętrznej scenie koncerty dla dorosłych w wykonaniu artystów polskich i amerykańskich – od polki, przez rock, pop i muzykę latyno-amerykańską, po blues i muzykę góralską. Czynne będą stoiska z gadżetami oraz bufety z pysznym polskim jedzeniem. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej www.3majowka.com