33. Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce

 

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA), 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL. 60642 zaprasza swoich Przyjaciół i Sympatyków w piątek, 7 czerwca 2013 roku na 33. Bal Letni, który odbędzie się w Rosewood Restaurant & Banquets, 9421 W. Higgins Rd., Rosemont, IL 60018.  Bal (black tie) rozpoczną koktajle o godzinie 19., kolacja zostanie podana o godzinie 20.  Do tańca zagra renomowana Anthony Kawałkowski Orchestra.  Bilety w cenie 175 dolarów od osoby.  Część opłaty za bilet oraz wszelkie dotacje na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce można odliczać od podatku.

Nagrodę Ducha Polskości (Polish Spirit Award) w tym roku otrzyma Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, za swoje osiągnięcia w pielęgnowaniu języka polskiego, geografii i historii Polski oraz tradycji i kultury polskiej na ziemi amerykańskiej.

 Celem dorocznego Balu Letniego, głównej imprezy dochodowej organizowanej przez Muzeum Polskie w Ameryce, jest spotkanie z  przyjaciółmi MPA oraz zbieranie funduszy na działalność Muzeum.  MPA powołane do życia w 1935 roku, pozostaje jedyną tego typu placówką w USA, zachowującą i promującą  kulturę polską oraz polsko-amerykańską poprzez różnorodne projekty: wystawy programy edukacyjne i wieczory autorskie.  Muzeum Polskie w Ameryce jest centrum kultury polskiej z bogatą kolekcją sztuki, unikatowymi zbiorami bibliotecznymi oraz bezcennym archiwum.  Niedawno odrestaurowano Pokój Paderewskiego, sanie królewskie z XVIII wieku oraz otwarto Galerię Sztuki im. Stephena i Elizabeth Ann Kusmierczak.  Dzięki obecnemu procesowi renowacji osoby odwiedzające Muzeum będą mogły wkrótce korzystać z nowego wejścia oraz sklepu muzealnego w nowym miejscu.

MPA służy wszystkim badaczom historii Polonii, zarówno tym z USA, jak i przybyłym do Stanów Zjednoczonych z Polski oraz rozproszonym po całym świecie. 

 Od wielu lat Muzeum Polskie w Ameryce jest aktywnym etnicznym centrum kulturalnym i przechowuje zgromadzone zbiory dla przyszłych pokoleń.  Ludzie związani z Muzeum na co dzień dokonują wszelkich starań, aby odnowić i zmodernizować MPA oraz zabezpieczyć bezcenną kolekcję muzealną.   Jako instytucja nie przynosząca dochodu liczymy na Państwa pomoc i wsparcie w zachowaniu i promocji dziedzictwa zarówno kultury polskiej, jak i polsko-amerykańskiej.

 Jako Polonia amerykańska jesteśmy wspólnie zobowiązani wobec przyszłych pokoleń do utrzymania Muzeum jako ważnej placówki naukowej i centrum kulturalnego Polonii w Ameryce.  Prosimy Państwa o pomoc i wsparcie w naszych działaniach.

Jednocześnie dziękujemy serdecznie za dotychczasową nieustanną i szczodrą pomoc Państwa.  Mamy nadzieję, że zechcą Państwo uczestniczyć w Balu Letnim!

 Prosimy wystawiać czeki na The Polish Museum of America. Bilety na loterię są dostępne w MPA lub Bibliotece MPA. Wygrane: 2,500 $ – 1. nagroda, 1,000 $ – 2. nagroda, 750 $ – 3. nagroda, 500 $ – 4. nagroda. Zwycięzca nie musi być obecny na balu. (Koszt biletu na loterię: 10 $, 3 za 25 $, natomiast 8 za 50 $).

 Rezerwacje do 31 maja, prosimy dzwonić pod numer 1-773-782-2601.