Sztuka~Art

Elżbieta z Krasińskich Jaraczewska

W zimowym saloniku poezji

Grupa poetycka Brzezina z regionu świętokrzyskiego, postanowiła udać się do Krakowa, by tam w kamienicy rodu Gizytowieckich, w salonie myśliwskim, urządzić sobie wieczór polskiej poezji.

[…]

Brak grafiki
Stany Zjednoczone - USA

The Polish American Congress Applauds President Obama’s Immigration Initiative

Polish American Congress, January 29, 2013 — The Polish American Congress (PAC) issued a statement of strong support following President Obama’s speech in Las Vegas, in which he promised to move forward to fix the broken American immigration system.

[…]

Kuchnia~Polish Cuisine

Praline Walnut Crusted Salmon

Łosoś w grylażowej panierce z orzechów włoskich

  Thinking of what to make on a cool winter’s eve, I can’t imagine grilling   anything but a nice piece of Alaskan Salmon.

[…]

Historia Polski~Polish History

Aleksander Kamiński,

Dla przyjaciół „Kamyk”

Aleksander Kamieński, urodził się w Warszawie dnia 28 stycznia 1903 roku. Zmarł on natomiast dnia 15 marca 1978 roku, również w Warszawie. Znany jest on jako niezrównany wychowawca, pedagog i twórca polskiego instruktażu harcerstwa.

[…]

Sport

Rusza Rally America

 

 

W najbliższy piątek i sobotę rusza (25 i 26 stycznia) Sno* Drift pierwsza z eliminacji do rajdowych mistrzostw Ameryki – Rally America.

[…]

Uncategorised

Rusza Rally America

W najbliższy piątek i sobotę rusza (25 i 26 stycznia) Sno* Drift pierwsza z eliminacji do rajdowych mistrzostw Ameryki – Rally America. Rajd odbywa się w zimowej atmosferze stanu Michigan. W tym roku rajd organizowany jest po raz 40-sty.

 

[…]